«قطعه‌ گم‌شده» آرمین ابراهیمی در گالری اُ

«قطعه‌ گم‌شده» آرمین ابراهیمی در گالری اُ«قطعه‌ گم‌شده» آرمین ابراهیمی در گالری اُ
  • شروع:شنبه 03 اردیبهشت 1401
  • پایان:دوشنبه 19 اردیبهشت 1401

«قطعه گمشده» آرمین ابراهیمی با تکنیک رنگ روغن و ترکیب مواد روی بوم و مقوا هم اکنون در گالری اُ در معرض دید علاقمندان قرار دارد. 

ابراهیمی طی گفت و گویی بیان می‌کند: نگاه من به نقاشی مهمتر از نگاه به موضوع آن است. روند کار من اینگونه است که نقطه شروع آن با درگیری‌ها و جریاناتی که در زمان‌های مختلف وجود دارد شکل می‌گیرد و با نگاهی انتزاعی تبدیل به یک نقاشی می‌شود و من به دنبال شکل دادن یک مجموعه خاص نیستم. هر روز خیلی زیاد کار می‌کنم و در نهایت تعدادی از آثارم را برای نمایش انتخاب کردم.

ابراهیمی با توجه به اینکه خود را بسیار تحت تاثیر تاریخ نقاشی می‌داند گفت: در ایران تاریخ هنر به ما آموزش داده می‌شود، اما ما آن را تجربه نمی‌کنیم که از تاریخ هنر و نظریه‌های هنری چگونه استفاده کنیم. من به تاریخ نقاشی از ماتیس به بعد خیلی توجه دارم و همچنین ارتباط گرفتن با تصویرگری‌هایی که در هر دوره تاریخی در کتاب‌ها داریم برایم مهم است. در ایران امکانات ادبی داریم که از شعر و ادبیات می‌توانند وارد نقاشی معاصر شوند و امکانات بصری وجود دارد که پیش از تاریخ نقاشی ما، از فرش و معماری شروع می‌شود. در فرش‌های ما خلوص رنگی و رابطه‌ای که فرم‌ها دارند بسیار جذاب است و سعی می‌کنم این روابط را در کارم استفاده کنم.

ابراهیمی در ادامه گفت: از نظر تکنیکی همه این درگیری‌ها برای من به لبه‌های بوم خلاصه می‌شود. یعنی؛ باید در کادر نقاشی ارتباط این فرم‌ها با یکدیگر را طوری نگه دارم که به تعادل برسند. دوست دارم کارهایم آرامش داشته باشد و در عین حال یک شلوغی را نشان می‌دهد که در کشور ما هم وجود دارد. در این نمایشگاه می‌خواهم به زبانی ساده و بدون پیچیدگی کاری کنم که احساس مخاطب تغییر کند و حتی سعی می‌کنم از توانایی‌های تکنیکی خود کمتر استفاده کنم تا کار ساده و ابتدایی به نظر برسد.

نمایشگاه آثار آرمین ابراهیمی تا ۱۹ اردیبهشت در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ برپاست.