«میراث» اسفندیار در گالری ایده

«میراث» اسفندیار در گالری ایده«میراث» اسفندیار در گالری ایده
  • شروع:شنبه 07 اسفند 1400
  • پایان:چهارشنبه 11 اسفند 1400

نمایشگاه انفرادی «مجتبی اسفندیار» شامل آثار این هنرمند با عنوان «میراث» در گالری ایده برگزار می‌شود.

 گالری ایده از جمعه ششم اسفند پذیرای نمایشگاه انفرادی «مجتبی اسفندیار» طراح، نقاش و هنرمند نقاشیخط معاصر با عنوان «میراث» خواهد شد.

در این نمایشگاه که تا ۱۱ اسفند ادامه خواهد داشت، این هنرمند تعداد شانزده اثر در ابعاد ۱۰۰ تا ۱۳۰ سانتی متر را که همگی در سال ۱۴۰۰ اجرا شده است، روی دیوار این گالری خواهد برد. 

«اسفندیار» در بیانیه‌اش بر این نمایشگاه می‌نویسد: «می‌کشم نقش تو را تا که دل آرام شود/ دل رنجورِ من از دیدن تو شاد شود/ روزگاری است دلم باز هوایی تو است/ تا به کی وعده دهم بی‌تو که آرام شود/می‌نویسم نفست را به بخار شیشه /تا چو اشکم همه لبریز در این جام شود/می‌سرایم به هوای تو به گوش گلبرگ /منتظر بر لب ایوان که سحر شام شود/حیف خواهد شد اگر که گل عشق من و تو/ نشکفد آخر و یک غنچه ناکام شود/آه راضی مشو‌ای دلبر شیرین که مرا/ تلخی قصه‌ی فرهاد سرانجام شود.» 

مجتبی اسفندیار متولد ۶ شهریور ۱۳۶۵ در تهران ودارای کارشناسی ارشد مدیریت است. این هنرمند از سال ۸۲ به صورت حرفه‌ای مشغول نقاشی شده و از سال ۹۵ نیز به نقاشی خط روی آورده و مدت ۱۰ سال است که به آموزش نقاشی و نقاشی-خط مشغول است. او چندین نمایشگاه انفرادی و مشترک در ایران و ترکیه برگزار کرده است. اسفندیار، برگزیده سالانه هنرهای تجسمی در رشته نقاشی در سال ۹۳ است. 

گفتنی است نمایشگاه مجتبی اسفندیار جمعه ۶ اسفند ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و تا ۱۱ اسفند هر روز از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در گالری ایده به نشانی تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، شماره ۲۶ پذیرای علاقه مندان است.