نمایشگاه تصویرگری «آفتاب آفرینش» در موزه ملی کانون پرورش

نمایشگاه تصویرگری «آفتاب آفرینش» در موزه ملی کانون پرورشنمایشگاه تصویرگری «آفتاب آفرینش» در موزه ملی کانون پرورش
  • شروع:شنبه 18 تیر 1401
  • پایان:یکشنبه 26 تیر 1401

 نمایشگاه تصویرگری «آفتاب آفرینش» در موزه کانون در حال برگزاری است.

 موزه ملی هنر و ادبیات کودک کانون، به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نمایشگاهی از آثار تصویرگری منتشر شده در انتشارات کانون پرورش فکری را برگزار کرد.

موزه ملی هنر و ادبیات کودک به مناسبت روز ادبیات ملی کودک و نوجوان (۱۸تیر) و نزدیکی این روز با عید سعید قربان و عید غدیر خم اقدام به برگزاری نمایشگاه تصویرگری با عنوان «آفتاب آفرینش» کرده است.

این نمایشگاه شامل منتخبی از آثار تصویرگری کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع داستان‌های مذهبی و زندگی پیامبران و اهل بیت است.

در این نمایشگاه ۶۰ اثر تصویرگری از آثار تصویرگرانی چون: سعید رزاقی، نیره تقوی، پرویز حاصلی، بهرام خائف، پرویز کلانتری، حسن موسوی، مهکامه شعبانی و... به نمایش گذاشته شده است.

همچنین به منظور تجلیل از هشت نویسنده فقید حوزه ادبیات کودک و نوجوان که آثار ارزشمندی در کانون پرورش فکری از خود به جای گذاشته‌اند بخشی از نمایشگاه با عنوان «راویان آسمانی» به معرفی و مرور آثار این نویسنده‌های نام آشنا می‌پردازد.

نمایشگاه «آفتاب آفرینش» ۱۸ تا ۲۶ تیر در نگارخانه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب در حال برگزاری است.

علاقه‌مندان می‌توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸ تا ۱۶ (به جز روزهای تعطیل) به نگارخانه مراجعه کنند.