کوله‌بار خاطرات کودکی در «کهنگی به روایت سپید»

کوله‌بار خاطرات کودکی در «کهنگی به روایت سپید»کوله‌بار خاطرات کودکی در «کهنگی به روایت سپید»
  • شروع:جمعه 01 مهر 1401
  • پایان:دوشنبه 18 مهر 1401

نمایشگاه انفرادی علیرضا ظریف به نام «کهنگی به روایت سپید» تا دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ در گالری موتورخونه در شیراز ادامه دارد.

در بیانیه این نمایشگاه نوشته است آمده است: «علیرضا ظریف، هنرمندی است که کفش‌هایش را در مسیر طویل و بی‌پایان هنر کهنه کرده و کوله‌بار خاطرات کودکی و عاشقانه‌هایش در پالایشگاه و لین‌های آبادان را همچنان به دوش می‌کشد. ظریف، در مجموعه پیش رو با بیانی نو از تجربۀ بی‌واسطه مشاهدات کودکی که این بار نه به‌ سختی فلز که به شکنندگی گچ، خود را بروز داده‌اند، پیوندی نو میان موضوع و ماده ایجاد کرده است. اعداد و حروف همان قدر که ناخودآگاه هنرمند را زیر و رو می‌کنند تا راهی برای نمایان شدن بیابند، به همان میزان در پس ترک‌های نور و زمان، باتلاق‌وار خود را به دستان خویشتن دفن می‌کنند. ظریف، عینی که به معنای مشخص و دقیق فرم دارد را به خدمت انتقال تجارب بی‌واسطه و حیاتی خود می‌گیرد تا زیبایی آنچه درونش زیست می‌کند را به اشتراک بگذارد.»

علیرضا ظریف پیش‌تر در نمایشگاه‌های گروهی «هشتمین کلکسیون پاییزه گالری شمس» و «نگارخوانی» شرکت داشته است و نمایشگاه‌های انفرادی «کهنگی» و «به من نگاه کن» را برپا کرده است.

علاقمندان برای بازدید از آثار این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ به آدرس؛ شیراز، خیابان ارم، کوچه ۳، خانه هنر شیراز، گالری موتورخونه مراجعه نمایند.