«تجربه شهری» در سایت گالری آرتیبیشن

«تجربه شهری» در سایت گالری آرتیبیشن«تجربه شهری» در سایت گالری آرتیبیشن
  • شروع:جمعه 18 شهریور 1401
  • پایان:یکشنبه 27 شهریور 1401

نمایشگاه گروهی «تجربه شهری» از تاریخ ۱۸ تا ۲۷ شهریور ماه به صورت آنلاین در سایت گالری آرتیبیشن به نمایش گذاشته می‌شود.

در این رویداد شهر به عنوان سوژه اصلی و عامل تجربه‌های منحصر به ماهیت شهری در نظر گرفته شده است.

در بیانیه این نمایشگاه نوشته شده: «شهر با ظهور مدرنیته به موضوعی محبوب برای نقاشانی تبدیل شد که علاوه بر ابداعات شکلی در پی کشف ماهیت زندگی مدرن هم بودند. از امپرسیونیست‌ها که تصویرگر زندگی شهری بودند تا مدرنیسم خشک نقاشان جنبش د استیل و جریانات هنری ناشی از آن انگار همگی در ستایش صنعت و زندگی شهری بودند. زندگی شهری با تجربیاتی منحصر به ماهیت شهر همراه است. شهر با المان‌های متعددش از گذشته تا امروز بستری برای سوژه‌های متعدد هنری بوده اما هر المان و ویژگی شهری عامل تجربیاتی است که تنها از همین بستر مهیا می‌شود. شهرها طی سالیان با مراکز صنعتی و فرهنگی متعدد منشا وقایع و تجربیات گوناگونی بوده‌اند که هر یک زیبایی‌شناسی و مفهومی نوین را در پی داشته‌اند. این مسیر همچنان ادامه دارد و آنچه تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته، شهر به مثابه یک سوژه است.»

نمایشگاه تجربه شهری با آثاری از مصطفی قربانی، محمدحسین سعلبی فرد، مهدی مشایخی، حمید پیرایش مقدم، روژانو محمدزاده، رضا طالبی، سما رحمانی گرمارودی، مرضیه میرجعفری، احسان ارجمند، اعظم قزل سفلو و نوید ندایی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به تماشای آثار می‌توانند هر روز از جمعه ۱۸ شهریور تا یکشنبه ۲۷ شهریور ماه به آدرس سایت آرتیبیشن به نشانی http://arthibition.net/fa/gallery/exhibitions مراجعه کنند.