طبیعت همیشه برای هنرمندان رهایی‌بخش و الهام‌بخش بوده است

طبیعت همیشه برای هنرمندان رهایی‌بخش و الهام‌بخش بوده استطبیعت همیشه برای هنرمندان رهایی‌بخش و الهام‌بخش بوده است
  • شروع:جمعه 31 تیر 1401
  • پایان:چهارشنبه 12 مرداد 1401

 گالری ایده این روزها در حال برگزاری نمایشگاهی از جنس طبیعت است. نمایشگاه «انسان، حیوان، طبیعت» به کارگردانی آرش سلطانعلی در حال برگزاری است.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: « انسان هزاره‌ها در دامان زمین و آسمان بالید، از آن تغذیه و آن را ستایش کرد و از آن الهام گرفت تا آن زمان که میان خود و باقی هستی فاصله انداخت و به طبیعت به ‌شکل بیگانه‌ای نگاه کرد که تنها می‌توانست از آن بهره‌برداری کند. او دیگر نه حیوانی ناطق، نه حیوانی ابزارساز بود؛ او فقط و فقط انسان بود؛ انسانی جدا مانده از باقی هستی، تکه‌ای تک افتاده از یک کل بهم پیوسته. و این‌گونه بود که انسان از دامان طبیعت به دامان خودش پناه آورد، از طبیعت برید و به آینه چشم دوخت، جدا مانده از آنچه زمانی بخشی از آن بود.

اما طبیعت همیشه برای هنرمندان رهایی‌بخش و الهام بخش بوده و هست و هنرمند همچنان جهان را ترکیبی می‌داند از خودش، طبیعت و حیوان، هروله‌ای میان دنیای درون و بیرون. نمایشگاه «انسان، حیوان و طبیعت»، با این نگاه به آثار هنرمندان ایرانی معاصر نگاهی انداخته است، هنرمندانی که نگاهشان اگرچه شاید به درون باشد اما همچنان به این پیوستار پایبندند و آن را رهایی بخش می‌دانند.»

در این نمایشگاه آثاری از عبدی اسبقی، اکرم افضلی، ابوحمید اسدی، زهرا پرکاه، پروانه رزاقی، حسین خوش‌رفتار، الیاس ستاری، نیلوفر قادری‌نژاد، مسعود کشمیری، طاهره صمدی‌طاری، ساغر مسعودی، امیرعلی مومن، رضا هدایت و آرمان یعقوب‌پوربه چشم می‌خورد.

علاقمندان می‌توانندتا۱۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به آدرس تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم(رمضانی)، پلاک ۲۶ مراجعه کنند.