خانواده و روزمره‌گی در نمایشگاه نقاشی «مجسمانه»

خانواده و روزمره‌گی در نمایشگاه نقاشی «مجسمانه»خانواده و روزمره‌گی در نمایشگاه نقاشی «مجسمانه»
  • شروع:جمعه 26 فروردین 1401
  • پایان:دوشنبه 05 اردیبهشت 1401

 «مجسمانه»؛ نمایشگاهی از مجموعه 38 اثری زهره حاتمی است که با تکنیک اکریلیک روی تخته سه‌لا اجرا شده و تا  5 اردیبهشت در گالری «عصر» برپا خواهد بود.

زهره حاتمی‌پور در مورد آثارش می‌گوید: «خانواده، روزمره‌گی و هر آنچه مرا یاد چیز خاصی بیندازد و حسی را برایم یادآوری کند، موضوع آثار من است. معمولاً فضای خانه در تابلو‌هایم دیده می‌شود و از مدل‌ها عکس می‌گیرم و بعد از روی آن کار می‌کنم. در این مرحله تغییرات زیادی در کار ایجاد و ذهنم دخیل می‌شود. اصولاً از ابتدا هیچ پیش‌فرضی درباره اینکه کار چگونه پیش می‌رود ندارم و آن را تا جایی ادامه می‌دهم که احساس کنم تمام شده است.»

خالق آثار نمایشگاه «مجسمانه»  افزود: «از فضای رئال خیلی دور شدم زیرا علاقه داشتم کار‌هایم بیانگر باشد. شخصی که سوژه کار است مرا بسیار درگیر می‌کند و می‌خواهم حس و حال او را به تصویر بکشم، اما چهره‌ها را دفرمه می‌کنم. برای کار‌هایم اتود نمی‌زنم چون تا بخواهم آن را پیاده کنم حسم تغییر می‌کند، بنابراین، آنچه در ذهن دارم سریع روی بوم یا تخته می‌آورم.»

نمایشگاه نقاشی‌های زهره حاتمی‌پور تا ۵ اردیبهشت در گالری عصر واقع در میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ برپاست.