«زمزمۀ حضور»: نمایشگاه آثار نقاشی مینا نیک‌رزم در تبریز

«زمزمۀ حضور»: نمایشگاه آثار نقاشی مینا نیک‌رزم در تبریز«زمزمۀ حضور»: نمایشگاه آثار نقاشی مینا نیک‌رزم در تبریز
  • شروع:جمعه 13 اسفند 1400
  • پایان:سه شنبه 17 اسفند 1400

پنجمین نمایشگاه انفرادی، آثار نقاشی مینا نیک‌رزم، با عنوان «زمزمۀ حضور» و با مجموعه آثاری از نگاه و تعابیر معناگرا از زن، ۱۳ تا ۱۷ اسفند سال‌جاری در نگارخانۀ میرعلی تبریزی خانه فرهنگ تبریز برگزار می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، در این نمایشگاه ۲۵ اثر تابلو نقاشی در ابعاد مختلف، با تکنیک رنگ روغن و با موضوع‌های «زن» و همچنین دیگر موضوعات اجتماعی در سبك سورئالیستی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مینا نیک رزم، با اشاره به اینکه محتوای آثار این نمایشگاه، سوژه زن و مقام والای زن است و شیوه‌ بیان و بازنمایی در نقاشی‌های فیگوراتیو حاضر در این نمایشگاه اغلب به شکل و سبك سوررئالیستی است، در خصوص نمایشگاه فوق گفت: تمام ایده‌ها برگرفته از تصوّرات ذهنی و اتفاقاتی است که در زندگی و محیط اجتماعی پیرامون من رخ داده است. در خلق و به تصویر کشیدن مجموعه آثار و تک پرسوناژ‌های موجود، سعی نموده‌ام با استفاده از تکنیک رنگ روغن حساسیت‌ها، نگاه و تعابیر جامعه شناختی را از زن و سایر پدیده‌های اجتماعی به واسطه زبان دیداری ویژه‌ای، به تصویر در آورم. تک پرسوناژ‌های مؤنث این مجموعه نمایشگاهی، آرمانی غیرمادی و برخاسته از درون و ناخودآگاه  است كه بیشتر به گستره‌ معلّقی از زمان و مکان تعلق دارند.

مینا نیک رزم از هنرمندان نقاش تبریزی و مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی است، كه نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت هنری در زمینه طراحی، نقاشی و فعالیت‌های اجرایی دارد و تاکنون برگزاری چهار نمایشگاه انفرادی و نزدیک به ۲۰ نمایشگاه گروهی در تهران و شهرهای مختلف، از جمله: نمایشگاه‌های گروهی در فرهنگستان هنر، گالری خیال نو (‌سال ۱۳۸۹) در تهران و نمایشگاه نقاشی خودنگاره (‏Self Portrait‏) در تبریز و عناوینی چون برگزیده جشنواره سراسری قرآنی «تَسنیم» در رشته نقاشی (تهران ۱۳۸۵) و برگزیده جشنواره هنرهای تجسمی «پرتو حسن» (تهران ۱۳۸۸) را در کارنامه هنری خود دارد. دبیر اجرایی ۶ دوره همایش نقاشی «زیر سایه خورشید» با موضوع امام مهربانی‌ها در دهه کرامت و ۱۴ دوره سوگواره تجسمی ۷۲ بغض بوم از جمله فعالیت‌های اجرایی اوست.

آیین گشایش این نمایشگاه روز جمعه سیزدهم اسفندماه، با حضور جمعی از اساتید هنرهای تجسمی و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان در محل نگارخانه میرعلی تبریزی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، نمایشگاه یاد شده از سیزدهم تا هفدهم اسفند ماه سال جاری از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه میرعلی تبریزی خانه فرهنگ تبریز برای بازدید عموم علاقمندان دایر خواهد بود.