دومین نمایشگاه «ماه دوم» منتخبی از آثار نقاشان معاصر ایران در نگارخانه لاله

دومین نمایشگاه «ماه دوم» منتخبی از آثار نقاشان معاصر ایران در نگارخانه لالهدومین نمایشگاه «ماه دوم» منتخبی از آثار نقاشان معاصر ایران در نگارخانه لاله
  • شروع:جمعه 08 اردیبهشت 1402
  • پایان:پنجشنبه 28 اردیبهشت 1402

نقاشی ایران در دهه های بیست تا پنجاه هجری شمسی پا به عرصه جدیدی گذاشت، كه در این راه به دستاوردهای متفاوتی نسبت به سنت های گذشته دست یافت. این موج نو بیشتر در جهت شناخت نوینی در تكنیك و اجرا بود كه بعدها این حركت هنری، هنرنوگرا خوانده شد.در این‌ گرایشها، عناصر هنر با تجربیات هنر امروز به هم آمیخته گشته و تلاش شده‌ اثری نو پدید آید. در این‌ نوع‌ گرایشها، عناصر بارز هنر ایران با تجربیات هنر امروز به هم آمیخته گشته و تلاش شده‌ تا همان هم‌نهادی‌ای را که در دوره‌های گذشته بین‌ پدیده‌های‌ ملّی‌ و بیگانه حاصل می‌شده به صورت‌ دیگر در دوران معاصر پدید آورد. این مساله، یعنی‌ کسب هویتی مستقل، در مورد تلاش های مستقل ... با توجه به برگزاری اولین نمایشگاه نقاشی ماه دوم در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ و استقبال خوب هنرمندان شاخص و شهروندان، دومین نمایشگاه نقاشی ماه دوم اجرا برگزار می شود. این نمایشگاه با مشارکت ۲۹ هنرمند و نمایش ۳۰ اثر نقاشی، منتخبی از آثار هنرمندان معاصر است که گویایی تلاش و واکاوری جمعی از هنرمندان نوگرای ایران است.

اسامی هنرمندان شرکت کننده:الهام باقری، فیروزه بختیاری، کامبیز برنجی، توفیق نیکخواه بهرامی، مریم(سایه) ثقفی، سعید چاواری، مهدی حسینی، هادی خانی، مصطفی خزائی، منصور خیرخواه، پروانه رزاقی، نیلوفر رهرو، بهمن زارعیان، محمد علی سعیدی، مریم سلمان، محمد رضا شیروانی زاده، مرضیه صالحی، محمد جواد طاهرخانی، فرشته غازی راد، لیلا فلاح، مینا قویدل، ستار کریمی، مهدی محب علی، محمد محمدزاده تیتکانلو، محمد علی مشرفی، فاطمه سادات موسوی زاده، بهداد نجفی اسدالهی، جواد نوبهار، پروانه سادات نوربخش.

آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله برگزار شده و نمایشگاه تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۸ و پنج شنبه ها ساعت ۹ تا ۱۳ و جمعه ها ۱۰ تا ۱۷ دایر خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.

شماره تماس نگارخانه لاله:۸۸۹۶۰۴۹۲