نمایشگاهی که در آن هنرمند سوی نادیدنی‌اش را بازنمایی می‌کند

نمایشگاهی که در آن هنرمند سوی نادیدنی‌اش را بازنمایی می‌کندنمایشگاهی که در آن هنرمند سوی نادیدنی‌اش را بازنمایی می‌کند
  • شروع:جمعه 18 شهریور 1401
  • پایان:دوشنبه 28 شهریور 1401

نمایشگاه «چهره هنرمند، کشیده / گرفته شده توسط خود او» در گالری‌های خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

«چهره هنرمند، کشیده / گرفته شده توسط خود او» عنوان نمایشگاهی است که در چهار گالری پاییز، زمستان، استاد ممیز و استاد میرمیران خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

آسیه مزینانی معاون فرهنگی و هنری خانه هنرمندان ایران در استیتمنت این نمایشگاه آورده است: «سلف‌پرتره برزخِ هولناک سوژه و ابژه بودن توامان است. ورطه‌ای پرمخاطره که هنرمند، خود را در مقامِ دیگری به نظاره می‌نشیند و سوی نادیدنی‌اش را بازنمایی می‌کند. حاصل به جان خریدن چنین خطری، گاه بیرون جهیدن حقیقتی است که عیان ساختنش کارِ نفس‌گیری است. سلف‌پرتره در عکاسی -خاصه امروز با وجود امکان سلفی- و نقاشی، هر بار با تکیه بر امکانِ تکین مواجه شدن با خود، به موضوعی همواره نو و چالش بر‌انگیز بدل شده است.

نمایشگاه «چهره هنرمند، کشیده / گرفته شده توسط خود او» تلاشی است برای رسیدن به گستره‌ای وسیع از «تماشای خود» تا حاصل دیگری ساختنِ خود‌ها، پیش چشم آیند و شجاعت‌شان تسری یابد.»

این نمایشگاه به کوشش معاونت هنری خانه هنرمندان ایران با محوریت آثار «سلف‌پرتره» یا «خودنگاره» هنرمندان از ۱۸ تا ۲۸ شهریورماه به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۲۱میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.