برگزاری کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور

برگزاری کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پوربرگزاری کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور
  • شروع:چهارشنبه 11 آبان 1401
  • پایان:جمعه 13 آبان 1401

به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور شاعر آئینی معاصر، کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی ۱۱ تا ۱۳ آبان در اهواز برگزار می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت گرامیداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی (۱۱ تا ۱۳ آبان) ساعت ۱۷ تا ۲۱ در کتابخانه شهید رجایی اهواز با حضور استاد رضا زدوار برگزار می‌شود.

این رویداد به همت حوزه هنری خوزستان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود و پخش مستند و شعرخوانی با حضور شاعران برجسته استان از جمله برنامه‌های جنبی آن است.

دکتر قیصر امین‌پور از زمره شاعرانی بود که از همان آغاز فعالیت‌های حوزه هنری به جمع گروه شعر این حوزه پیوست و همگام با سایر شاعران حوزه هنری درشب‌های شعر برگزار شده به شعرخوانی پرداخت.

او عضو شورای شعر و ادبیات حوزه بود و در تشکیل جلسات شعرخوانی و نقد و بررسی شعر و تشویق و ترغیب شاعران جوان انقلاب نقش مؤثر و ارزنده‌ای داشت. وی به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه اشتغال داشت.

از دیگر آثار قیصر امین‌پور، می‌توان به مجموعه شعر «آینه‌های ناگهان»، «گزینه اشعار»، مجموعه شعر «گل‌ها همه آفتابگردان‌اند» و «دستور زبان عشق» اشاره کرد. «دستور زبان عشق» آخرین دفتر شعر قیصر امین پور در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

قیصر امین‌پور متولد شهرستان گتوند در هشت آبان سال ۱۳۸۶ درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.