«شکل یافته» با سمت و سویی پژوهشی در گالری «یافته»

«شکل یافته» با سمت و سویی پژوهشی در گالری «یافته»«شکل یافته» با سمت و سویی پژوهشی در گالری «یافته»
  • شروع:جمعه 30 اردیبهشت 1401
  • پایان:جمعه 20 خرداد 1401

شکل یافته عنوان نخستین نمایشگاه پژوهش محور در گالری «یافته» است که با آثاری از ۱۹ هنرمند در حال برگزاری است.

 سینا اسدی، مدیر گالری یافته، درباره این نمایشگاه گفت: ما در این گالری قرار است پروژه‌های پژوهش‌محور انجام دهیم و در نمایش اول محوریت، همه چیزهایی‌ است که بر روی زمین روییده و یا به وجود آمده است.

وی افزود: در این نمایشگاه کارهایی که جمع‌آوری شده است همراه با دو بخش نظری به نمایش گذاشته شده، بخشی به عنوان نظر منتقدان هنری و در بخشی دیگر نظر برخی از مردم در بخش مشاغل که نام آن را مشاغل بدنه گذاشته‌ایم.

اسدی با بیان اینکه در ایده مشاغل بدنه نگاه تجربی به آثار برای ما اهمیت دارد، اظهارداشت: بسیاری از افراد به صورت تجربی به شغل‌هایی مانند رنگ‌کاری روی آورده‌اند که نظر آنان به یک اثر هنری می‌تواند تجربه‌ای جدید برای روایت آن اثر باشد.

سینا اسدی در ادامه گفت: موضوع برگزاری نمایشگاه همراه با نظرات قرار است ادامه پیدا کند و در دو نمایش دیگر به سراغ شغل‌های دیگر می‌رویم و در انتها نتیجه به عنوان یک پروژه پژوهشی و تحقیقاتی تا پایان سال ۱۴۰۱ در وبسایت گالری منتشر می‌شود.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا جمعه ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ به آدرس تهران، خیابان دروس، خیابان یارمحمدی، بن بست طالقانی، پلاک ۸ مراجعه کنند.

در نمایشگاه شکل یافته آثار هنرمندانی از جمله؛ فریده لاشایی، علیرضا آسانلو، فتی کسراییان، آرش امدادیان، نگار هنرپیشه، ساوالان جماعتی، افسانه مدیرامانی، محمد هاشمی، سعید فلاح‌فر، آریتا شهرزاد، شیرین ملت گوهر، مهسا کریمی‌زاده، زهرا شفیع، مصطفی دشتی، کاظم چلیپا، رعنا فرنود، نگار فرجیانی، طرلان لطفی‌زاده و فرزین راه‌نشین دیده می‌شود.