«طیران آدمیت» در فرهنگسرای ارسباران

«طیران آدمیت» در فرهنگسرای ارسباران«طیران آدمیت» در فرهنگسرای ارسباران
  • شروع:جمعه 08 بهمن 1400
  • پایان:دوشنبه 18 بهمن 1400

نمایشگاه آثار تذهیب و گل مرغ «طیران آدمیت» با ۳۳ اثر، ۸ بهمن در فرهنگسرای ارسباران افتتاح شد و تا ۱۸ نیز بهمن ادامه دارد. آثار طی تحقیق ۲۰ ساله و مطالعه آثار ۴ دوره سلجوقی، تیموری، صفویه و قاجاریه تهیه و اجرا شده است.

۲۶ اثر در سال ۹۶ و چند اثر دیگر در سال ۹۸ به مجموعه مورد نظر اضافه شدند و هم‌اکنون این نمایشگاه با ۳۳ اثر در نگارخانه هنر فرهنگسرای ارسباران پذیرای اهل هنر است.

آثار با تکنیک گواش و طلای اصل روی بوم‌های سنتی به سبک ۴ دوره گذشته و تلفیق این چند دوره با نگاهی نو ارائه شده است. ضمن اینکه آثار شمسه و حاشیه لچک ترنج و سرلوحه نیز به شیوه قدما نیز مشاهده می شود.

زهرا جعفری فعالیت هنری‌اش را سال ۷۹ آغاز کرد و عناوین برگزیده دومین و سومین نمایشگاه هنری قرآن مجید در اصفهان، برگزیده سومین و هشتمین جشنواره ملی جلوه‌های رضوی و برگزیده هشتمین جشنواره دوسالانه ملی نگارگری ایران را در کارنامه دارد. همچنین تذهیب کتاب تفسیر قرآن صافی، تذهیب کتاب قرآن المصحف التعلیمی، مرمت و تذهیب آثار خوشنویسی قدما و تذهیب آثار خوشنویسان به نام کشور نیز از فعایت‌های این بانوی هنرمند است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این آثار همه روزه ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نگارخانه هنر واقع در خیابان شریعتی، خیابان جلفا، کوچه عقاب مراجعه کنند.