چکیده تبلور طبیعت در خانهْ هنرمندان

چکیده تبلور طبیعت در خانهْ هنرمندانچکیده تبلور طبیعت در خانهْ هنرمندان
  • شروع:پنجشنبه 05 خرداد 1401
  • پایان:دوشنبه 23 خرداد 1401

نمایشگاه «دگرجای» شامل مجموعه نقاشی‌های سارا پرنیان پور در خانه هنرمندان ایران برپاست.

«دگرجای» عنوان نمایشگاه جدیدی در خانه هنرمندان ایران است که نقاشی‌های سارا پرنیان پور را در معرض دید علاقه‌مندان به این هنر قرار می‌دهد.

سارا پرنیان‌پور درباره این نمایشگاه می‌گوید: «دگرجای» مجموعه‌ای درباره طبیعت است؛ به عبارتی در دو سال و نیمی که مجبور بودم برای کارهای مهاجرت در کانادا حضور داشته باشم به مطالعه طبیعت پرداختم و دوست داشتم وقتی به ایران آمدم این مجموعه را در ایران هم به نمایش بگذارم.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه شامل ۳۳ اثر نقاشی با تکنیک رنگ روغن روی بوم و تخته است، بیان کرد: این مجموعه حاصل کار زمانی است که در تورنتو بودم البته به جز چند اثر بزرگش که دوست داشتم در اینجا خلق شود؛ با این حال مجموعه «دگرجای» به طور کلی برگرفته از طبیعت تورنتو است.

پرنیان‌پور در ادامه بیان می‌کند: چکیده چیزی که از طبیعت یافت کردم به علاوه ترجمه خودم؛ یعنی تداخل احساسات و بینشی که نسبت به طبیعت پیدا کردم، در این تابلوها تبلور پیدا کرد. با توجه به اینکه نقاشی یک زبان بین‌المللی است، بازخوردهایی که از مخاطبان دریافت کردم، برایم بسیار جذاب بود، مثلاً حرف‌های مشترکی از مخاطبان کانادایی و استادان ایرانی می‌شنیدم، با این حال خیلی دوست دارم نظرات مخاطبان ایرانی و نقدهای آن‌ها را بشنوم. نظرات مخاطبان خارجی به ویژه استادان دانشگاه اوکت که تخصصی‌ترین دانشگاه هنر کاناداست، برایم خیلی جذاب بود اما دوست دارم نظرات و نقدهای مخاطبان ایرانی را هم داشته باشم.


نمایشگاه «دگرجای» روز پنجشنبه ۵ خرداد ماه در گالری استاد مرتضی ممیز خانه هنرمندان ایران کار خود را آغاز کرد و تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.