گالری گلستان میزبان نمایشگاه «گلستان در گلستان» شد

گالری گلستان میزبان نمایشگاه «گلستان در گلستان» شدگالری گلستان میزبان نمایشگاه «گلستان در گلستان» شد
  • شروع:جمعه 18 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 30 شهریور 1401

گالری گلستان از جمعه ۱۸ شهریور میزبان آثار نقاشی توران فرهت‌زاده با عنوان «گلستان در گلستان» شد.

این نمایشگاه شامل ۳۰ اثر نقاشی رنگ و روغن و میکس‌مدیا است که در سبک آبستره نقاشی شده و ترکیب موضوع، سبک، طرح‌ها و رنگ‌ها، هنر دوستان را به نمایشگاهی متفاوت فرامی‌خواند.

توران فرهت‌‌زاده ۱۳۲۶ شهر لاهیجان، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۹ با گویندگی رادیو آبادان آغاز کرد. نقاشی را تجربی آموخت و بعد‌ها به صورت آکادمیک در رشته کارشناسی نقاشی و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری ادامه داد. از سال ۱۳۵۲ به عنوان آموزگار و فعال هنری به آموزش هنری کودکان و بزرگسالان پرداخت. در همین راستا در سال ۱۳۷۹ با تأسیس گالری و آموزشگاه هنری فرهت، فعالیت آموزشی خود را توسعه داد. در اولین فستیوان بین‌المللی زنان، سال ۱۳۸۳، مورد تقدیر قرار گرفت. موزه هنری امام علی از سال ۱۳۸۵ میزبان دو اثر نقاشی از‌ او به یاد درگذشتگان زلزله ویرانگر بم بوده و در همین راستا نشان هنری شهرداری تهران و لوح تقدیر موزه به‌ او تقدیم شد. مجموعه آثار توران فرهت با عنوان «زندگی باور یک نقاشی است» در سال ۱۳۹۰ به چاپ رسید. وی در سال ۱۳۹۴ به عنوان نفر برتر در دومین جشنواره سراسری هنری باران رحمت برگزیده شد. او در سال ۱۴۰۰ نشان هنری درجه دو خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان در رابطه با این نمایشگاه می‌گوید: «خیلی وقت بود آبستره فیگوراتیو‌هایی این‌قدر استادانه ندیده بودم. حتماً به تماشای این نمایشگاه بیایید».

نمایشگاه «گلستان در گلستان» از ۱۸ تا ۳۰ شهریور همه روزه به جز پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۴ تا ۸ عصر در گالری گلستان به نشانی  دروس خیابان شهید کماسایی پلاک ۳۴ میزبان علاقمندان خواهد بود.