نمایشگاه نقاشی های زهره عاقبتی در نگارخانه ارغوان کرمان

نمایشگاه نقاشی های زهره عاقبتی در نگارخانه ارغوان کرماننمایشگاه نقاشی های زهره عاقبتی در نگارخانه ارغوان کرمان
  • شروع:شنبه 28 مرداد 1402
  • پایان:پنجشنبه 02 شهریور 1402

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، نمایشگاه نقاشی های  زهره عاقبتی ، ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ در نگارخانه ارغوان کرمان  گشایش یافت و تا دوم شهریورماه ادامه دارد.

در این نمایشگاه ۸۰ اثر با تکنیک ترکیب مواد، آبرنگ و رنگ روغن روی گونی و بوم به نمایش درآمده است. بیشترطبیعت و آثار تاریخی کرمان و بم که مورد علاقه هنرمند است به چشم می خورد.

عاقبتی می گوید: زمانی که در فضای اطرافم به طبیعتی برمی‌خورم که بسیار هوشمندانه و باشکوه است همان لحظه کار کشیدن نقاشی را شروع می‌کنم. در دورۀ چهار سالۀ کرونا به اطراف کرمان سفر ‌کردم، به طبیعت توجه داشتم و کار می‌کردم. این نمایشگاه نتیجه دوران کروناست و آثار از بین ۱۸۰ نقاشی انتخاب شده است.

 آثار این نمایشگاه یک تلاش مضاعف بود، برایم ارزشمند بود خودم را محک بزنم و ببینم در این دوره محدودیت چه کارهایی می‌توانم انجام دهم و فکر می‌کنم دراین دوران هرکس می‌توانست بهترین کارهای خود را انجام دهد.

این چهاردهمین نمایشگاه انفرادی زهره عاقبتی است، وی تا به حال در ۹۰ نمایشگاه گروهی شرکت کرده، داور بسیاری از نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و مسئول برگزاری چندین نمایشگاه نیز بوده است.

زهره عاقبتی سابقه بیش از چهل سال فعالیت هنری دارد و سال های قبل مدیریت موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان را به عهده داشته است.