جشن تولد هنرمندان اسفندماهی با اعلام گسترش خدمات صندوق اعتباری هنر

جشن تولد هنرمندان اسفندماهی با اعلام گسترش خدمات صندوق اعتباری هنرجشن تولد هنرمندان اسفندماهی با اعلام گسترش خدمات صندوق اعتباری هنر

همزمان با اسفند، هنرمندان پیشکسوت متولد این ماه در یک دورهمی در مجموعه باغ زیبا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شمع تولد خود را فوت کرده و جشن گرفتند. در این مراسم همچنین بر گسترش خدمات صندوق اعتباری هنر تاکید شد.

هنرمندان پیشکسوت، شنبه ۷ بهمن ماه در آستانه عید مبعث و در فضایی که بوی بهار در آن پیچیده بود، در کنار محمود سالاری (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، اصغر امیرنیا مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت ارشاد، سید مجید پوراحمدی (رئیس صندوق اعتباری هنر) و جمعی از اعضای هیات مدیره موسسه گرد هم آمده و تولدشان را جشن گرفتند.  

مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ابتدای این مراسم گفت: نمی‌خواهیم ناامیدی که بخش اعظم آن برگرفته از تبلیغات و برنامه های دشمن برای سیاه نمایی و بی‌حساب و کتاب نشان دادن کشورمان است، در بین اعضا رواج پیدا کند. از این رو تا می‌توانید پیام‌های با امید و انرژی در گروه مجازی اعضای این موسسه منتشر کنید و فراموش نکنید که این موسسه هم یکی از دستاوردها و ظرفیت‌های خوب ایران اسلامی برای خدمت به فرهیختگان فرهنگ و هنر است. 

سید عباس عظیمی افزود: این ۱۰ سالی که از تاسیس موسسه گذشته را نقادانه نگاه کنید. از این به بعد تعریف و تمجید را کنار بگذارید و تلاش کنیم با همفکری موسسه‌ای ایده آل بسازیم و نواقص دوره‌های گذشته را برطرف کنیم. 

تاکید بر گسترش خدمات صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم 

در ادامه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با اشاره به شعاری در این صندوق مبنی بر این که «باید که خاک درگه اهل هنر شویم»، تاکید کرد: این شعار به معنای واقعی در صندوق اعتباری هنر اجرا می‌شود. بر این باوریم، هنرمند زینت یک مجلس است و از آن مهمتر هنرمندان که خاک مسیر هنر و هنرمندی خورده‌اند، چراغ راه هستند.  

به گفته وی، به غیر از موضوع خدمات پایه و موضوع  بسته حمایتی که در روزهای آینده و قبل از آغاز سال نو یک یا دو روز مانده به میلاد امام زمان(عج) تقدیم هنرمندان خواهد شد، مبلغ ۵ میلیون تومان نیز تقدیم هنرمندان دارای نشان یک هنری می‌شود.  

در انتهای این مراسم با حضور محمود سالاری ـ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت ـ لوح و هدیه هنرمندان پیشکسوت اهدا شد. 

این جشن که با استقبال پیشکسوتان مواجه شده بود با برش کیک تولد و ثبت این خاطره با گرفتن یک عکس دسته‌جمعی به پایان رسید. 

سوسن اصلانی، محمدحسن داورزنی، مهدی منعم، سیاوش طهمورث، احمد عربانی، رشید وطن دوست، رحیمعلی زریان، رضا برجی، ذبیح‌الله احمدی، طاها بهبهانی، مهدی شمس نیکنام،  نادر رجب‌پور، عزت‌الله رمضانی‌فر، حسین رحیم‌خانی، ناصر جواهرپور، مهربانو توفیق، جلیل فرجاد، علی فریدونی، محمود نادعلی، سعید شریفیان، احمد عزیز هنرمندان پیشکسوت اسفندماهی حاضر در این مراسم بودند.