موافقت با عضویت ۲۱۰ هنرمند توانیاب در صندوق هنر

موافقت با عضویت ۲۱۰ هنرمند توانیاب در صندوق هنرموافقت با عضویت ۲۱۰ هنرمند توانیاب در صندوق هنر

سیدمجید پوراحمدی به عنوان نماینده ویژه دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در دومین جشنواره و نمایشگاه توانیابان هنرمند(همام) ضمن بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه از نزدیک با آثار هنرمندان حاضر در این رویداد هنری آشنا شد و در جریان روند برگزاری آن قرار گرفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید دو ساعته خود در فضایی صمیمی با هنرمندان توانیاب به گفت‌و‌گوی با آنان پرداخت و از نزدیک در جریان آثار ارائه شده قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید ضمن شنیدن مسایل و مشکلات هنرمندان توانیاب، قول مساعد داد تا تمامی موارد مطرح شده را تک تک توسط همکاران صندوق اعتباری هنر پی‌گیری و به سرانجام نتیجه برساند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین ضمن ستودن آثار ارائه شده در این نمایشگاه، از تحت پوشش قرار دادن تمامی ۲۱۰  هنرمند شرکت کننده توانیاب در این نمایشگاه در صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: در اولین فرصت ممکن با هماهنگی مسئولان و دست اندرکاران این نمایشگاه در خصوص هماهنگی برای عضویت این افراد اقدامات لازم بعمل خواهد آمد.

پوراحمدی همچنین حمایت و کمک به هنرمندان به ویژه هنرمندان توانیاب را وظیفه صندوق اعتباری هنر برشمرد و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره وزارتخانه در دولت مردمی همواره بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر تاکید داشته و دارد. از این رو حضور بنده نیز در راستای همین سیاستگذاری و اولویت دولت مبنی بر کمک و حمایت از هنرمندان صورت گرفت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همگان به ویژه مسئولان دعوت کرد تا با حضور خود در چنین نمایشگاه‌‌ها و جشنواره‌ها ضمن دلگرمی هنرمندان توانیاب برای ادامه راه و تلاش آنان، با خرید آثار، انگیزه‌ای برای ادامه مسیراین قشر فرهیخته فراهم کنند.

توانیابان هنرمند همچنین حضور وزیر محترم فرهنگ در این نمایشگاه را توجه و اهتمام ویژه ایشان به اصحاب هنر عنوان کرده و بابت دستور خرید شماری از آثار هنری هنرمندان توسط پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری تشکر و قدردانی کردند.

دومین جشنواره همام (جشنواره تخصصی ویژه توانیابان کشور) با نمایش ۲۴۰ اثر خوشنویسی، نقاشی و صنایع دستی از هنرمندان توانیاب از روز جمعه ـ ششم اسفند ماه آغاز به کار و تا ۱۰ اسفند در مجتمع فرهنگی هنری صبا دایر است.