نمایشگاه بین‌المللی هنرهای تجسمی با عنوان بصیرت سلیمانی‌ در موزه شهدا

نمایشگاه بین‌المللی هنرهای تجسمی با عنوان بصیرت سلیمانی‌ در موزه شهدانمایشگاه بین‌المللی هنرهای تجسمی با عنوان بصیرت سلیمانی‌ در موزه شهدا

به گزارش روابط عمومی مرکز تجسمی حوزه هنری؛ به ‌مناسبت بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، ساعت ١٤ روز سه شنبه ١٤ دی ماه ١٤٠٠ نمایشگاه بین‌المللی هنرهای تجسمی با عنوان «بصیرت سلیمانی‌» در موزه شهدا آغاز به کار می‌نماید. 

سمیه ولیان؛ دبیر نمایشگاه بین‌المللی هنرهای تجسمی بصیرت سلیمانی، گفت: ترویج مکتب سردار سلیمانی صیانت از شعائر انقلاب اسلامی است. سردار سلیمانی یک یادگار ارزشمند برای ما به جای گذاشته و آن مکتب حاج قاسم است. ترویج گسترش فرهنگ ایثار، شجاعت و مقاومت و معرفی مکتب درس‌آموز «شهید سلیمانی» با ابزار هنر که زبان مشترک همه انسان‌هاست، از اهداف این نمایشگاه است و باید افکار و اندیشه‌های شهید حاج قاسم سلیمانی را در جامعه ترویج دهیم.

ولیان در ادامه گفت : نمایشگاه بصیرت سلیمانی با ٧٠ اثر از ٥٢ هنرمند از سراسر کشور در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نقاشیخط، عکس، طراحی، کوئیلینگ، اینستالیشن، پوستر، دیجیتال پینت و موشن برگزار می‌گردد و با اجرای کارگاه زنده هنری توسط ١٢ هنرمند به خلق اثر پرداخته و با علاقه‌مندان تبادل نظر خواهند کرد.

لازم به ذکر است آثار نمایشگاه «بصیرت سلیمانی» با همکاری اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور به صورت مجازی از سوی نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور در کشورهای: هند، یونان، مسکو، فیلیپین، آفریقای جنوبی، بوسنی و کشورهای آسیای میانه (افغانستان، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، کشمیر و پاکستان) به نمایش گذاشته می شود.

ولیان سپس با تاکید بر اهمیت مردمی برگزار کردن نمایشگاه بصیرت سلیمانی در دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: هرچه بتوانیم مکتب شهید سلیمانی را به سمت مردمی شدن سوق دهیم، بیشتر می‌توانیم حاج قاسم سلیمانی را به عنوان چهره مردمی مقاومت به جهانیان بشناسانیم.

گفتنی است، این ویژه برنامه به مدیریت خانم سمیه ولیان و با حمایت معاونت اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و انجمن فرهنگی هنری طلیعه آفتاب (فرزندان شاهد و ایثارگر) و نیز مشارکت اداره کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود.