نتایج دوره پنجم جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی اعلام شد

نتایج دوره پنجم جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی اعلام شدنتایج دوره پنجم جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی اعلام شد

به گزارش مجله هنرهای تجسمی به نقل از مهر؛ نتایج دوره پنجم جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی اعلام شد. بر این اساس نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره در ۲ نوبت همزمان با افتتاحیه و اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در روزهای گذشته برگزار شد.

در بخش ورزش حرفه‌ای جایزه نخست را عکاسی از تایوان، جایزه دوم را عکاسی از اسپانیا و جایزه سوم را فرشاد عباسی از ایران کسب کردند و دو دیپلم افتخار نیز در این بخش به عکاسانی از ایتالیا و اندونزی تعلق گرفت.

در بخش مقدماتی جام جهانی قطر، عبدالواحد میرزازاده جایزه نخست و احمد معینی‌جم نشان افتخار جشنواره را کسب کردند.

همچنین در بخش سایر فعالیت‌های ورزشی نیز عکاسانی از آمریکا و اسپانیا اول و دوم شدند و احمد بلباسی، عکاس ایرانی نیز جایزه سوم جشنواره را کسب کرد. همچنین نشان افتخار این بخش نیز به عکاسانی از اسپانیا و تایوان اهدا شد.

علی سامعی عضو و سخنگوی هیأت داوران این دوره جشنواره و نماینده فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران با بیان اینکه به زودی نمایشگاه آثار برگزیده در گالری هفتا در برج میلاد برگزار خواهد شد، گفت: کتاب جشنواره نیز رونمایی و چاپ شده و در دسترس هنرمندان و حاضران در جشنواره است. در این دوره جشنواره، بیش از ۳ هزار عکس از ۵۳ کشور به پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران رسید.

سخنگوی هیأت داوران جشنواره ورزشی بیان کرد: احمد بلباسی، احمد معینی جم، امید شکری، امیرحسین کمالی، امیررضا استواری، پویا بیات، حسین یونسی، رضا دانیانیان، عبدالواحد میرزازاده، علی شفیعی کلی، فرشاد عباسی، مجید حجتی، مقداد مددی، مهدی آزادبخت، مهدی زارع، مهدی عقیقی، مهدی محبی پور و نعیم احمدی عکاسان ایرانی هستند که آثارشان در کنار آثار برخی عکاسان خارجی در نمایشگاه جشنواره رونمایی شده است و به زودی در دیگر گالری‌ها در ایران و برخی کشورها نمایشگاه آثار برگزیده این دوره جشنواره در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران در سه بخش اصلی برگزار شد و مجتبی آقایی، امین محمد جمالی و علی سامعی از ایران و پیتار سابل از کرواسی و عیسی ابراهیم از بحرین آثار این دوره را داوری کردند.

Mao Yuan. Taiwan

 

Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz. Spain

 

Farshad Abbasi. Iran

 

Roberto CERRAI, Italy

 

Antonyus BUNJAMIN, Indonesia