برندگان فصل نخست جشنواره بین‌المللی تهران کارتون اعلام شد

برندگان فصل نخست جشنواره بین‌المللی تهران کارتون اعلام شدبرندگان فصل نخست جشنواره بین‌المللی تهران کارتون اعلام شد

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فصل اول جشنواره بین‌المللی تهران کارتون با حضور کارتونیست‌هایی از کشورهای ترکیه، مکزیک، کوبا، اکوادور، ایتالیا و مشارکت هنرمندان ایرانی و معرفی افراد برگزیده به آخر رسید. 

در فصل نخست جشنواره بین‌المللی تهران کارتون، ۵ کارتونیست از کشورهای ترکیه، مکزیک، کوبا، اکوادور و ایتالیا و ۵۰ هنرمند حرفه‌ای داخلی حضور داشتند و بیش از ۱۰۰ اثر نیز در بخش عمومی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. 

جمال رحمتی دبیر این جشنواره بین‌المللی خاطرنشان کرد؛ فصل نخست با موضوع نوروز و زیبایی‌های تهران و در دو بخش حرفه‌ای و عمومی برگزار شد که داوری آثار را احمد عربانی، بهمن عبدی، مسعود شجاعی طباطبایی، کیارش زندی، مجید خسروانجم و بنده برعهده داشتیم. 

به گفته رحمتی در بخش مسابقه آثار بیست کارتونیست به مرحله نهایی داوری راه یافت که در این میان هیات داوران مهناز یزدانی، علی شعبانی و بهرام علی حمیدی را برای بخش برندگان جوایز نقدی برگزید. 

دبیر جشنواره تهران کارتون افزود: هیات داوران ۶ نفر به اسامی امیرحسین ضرغام، حمید قالیجاری، داریوش مهردلان، سحر میرزامنش، جعفر نیازی و منصوره دهقانی را هم برنده دیپلم افتخار دانست. 

به گفته رحمتی جشن پایان فصل نخست تهران کارتون باحضور برگزیدگان و جمعی از مدیران شهری ساعت ۱۷ امروز دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ در خانه عین‌الدوله برگزار می‌شود.