برگزیدگان نخستین جشنواره عکس خدمت چهارمحال و بختیاری معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره عکس خدمت چهارمحال و بختیاری معرفی شدندبرگزیدگان نخستین جشنواره عکس خدمت چهارمحال و بختیاری معرفی شدند

همزمان با روز دانشجو با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برگزیدگان نخستین جشنواره عکس خدمت معرفی شدند.

 به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری درباره این جشنواره گفت: نخستین جشنواره عکس خدمت از سوی حوزه هنری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های رونق تولید و رفع موانع، محرومیت زدایی، اشتغال آفرینی و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در استان برگزار شده است.

احسان قائدی افزود: عکس های این جشنواره خدمت رسانی ادارات و مراکز دولتی در استان را به مردم شریف چهارمحال و بختیاری به تصویر کشیده و عکاسان این جشنواره در اردو های عکاسی که از سوی خانه عکاسان حوزه هنری و استانداری برگزار شده بود این خدمات را به تصویر کشیده اند.

وی اظهار داشت: بیش از ۲۱۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که از بین آنها ۴۷ اثر به عنوان آثار برگزیده در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده و از ۹ نفر نیز تقدیر به عمل آمده است.

رئیس حوزه هنری افزود: عکس‌های مائده عباسی، محمدرضا مردانی سامانی، مهدی حسن‌زاده، آرمان نوید و ریحانه نوروزیان مورد تقدیر قرار گرفت.

به گفته وی، طیبه کریمی رتبه اول، بهروز قادری رتبه دوم و عباس رفیعی نیز رتبه سوم این جشنواره را از آن خود کردند.

رئیس حوزه هنری افزود: نقش نسل جوان و نوجوان در این جشنواره پر رنگ بود و جایزه عکس نگاه ویژه جشنواره نیز به نوجوان عکاس استان یاسمین میرزاخانی تعلق گرفت.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری: جشنواره‌های هنری، زمینه فعالیت هنرمندان را فراهم می‌کنند

غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری جشنواره‌های هنری فرصتی فراهم می‌کند تا زمینه فعالیت هنرمندان به ویژه آن‌هایی که تعهد دارند فراهم شود، دانستن حق مردم است که بدانند مسؤولان چه می کنند و جشنواره‌هایی همچون جشنواره عکس خدمت این فرصت را ایجاد می‌کند. هدف از برگزاری جشنواره این است که بتوانیم از نوجوانان، جوانان و هنرمندان صیانت کنیم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره‌ها فرصتی برای آن است که هنرمندان هنر خود را به نمایش بگذارند و شناخته شوند، افزود: این توانمندی را جوانان و نوجوانان دارند تا با ذوق سرشار خود بتوانند از هنر خود در مسیر درست استفاده کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: استفاده از هنر و هنرمندان برای بیان آرمان‌های انقلاب، امیدآفرینی و اعتمادسازی بین مردم است.

حیدری گفت: برگزاری جشنواره‌های هنری فرصتی فراهم می‌کند تا زمینه فعالیت هنرمندان به ویژه آن‌هایی که تعهد دارند فراهم شود، دانستن حق مردم است که بدانند مسؤولان چه می کنند و جشنواره‌هایی همچون جشنواره عکس خدمت این فرصت را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه از طریق فرهنگ و هنر امکان پذیر است، زبان هنر تاثیرگذارترین زبان‌ها است که در ذهن‌ها می ماند، هنر اثرگذار و کاهش دهنده آسیب‌های اجتماعی است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه فعالیت در هنرهای مختلف از جمله فیلم، نقاشی، تئاتر، عکس و… اعتماد به نفس فرد را بالا می‌برد، عنوان کرد: همدلی و هم افزایی هنرمندان پبشکسوت، نسل گذشته و نسل‌های جدید به‌واسطه هنر امکان‌پذیر است.

حیدری با تاکید بر اینکه هنرمندان و هنر بصری نقش موثری در انعکاس وقایع و دستاوردها دارد، خاطرنشان کرد: هنرمندان در به تصویر کشیدن خلاقانه ظرفیت استان چهارمحال و بختیاری به کشور می‌توانند بسیار موثر عمل کنند.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره عکس خدمت می‌تواند به کشور تعمیم داده شود تا به عنوان یک فرصت خدمات نظام، دولت و خدمت‌گذاران بیان شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: برای مثال می‌توان به بحث قطعی آب شهرکرد و تلاش‌ها برای اتصال آب را اشاره کرد که خدمت‌گذاران مردم حتی سه شیفت مشغول به کار بودند و برخی از تکنسین‌ها در لوله‌های انتقال آب به خواب می‌رفتند.

حیدری تاکید کرد: اثر یک عکس می‌تواند از ساعت‌ها سخنرانی بیشتر باشد، لازمه هنر به‌ویژه عکاسی صبر و حوصله زیادی است. کشور ایران تمدن بزرگ و اصیلی دارد و می‌توان با زبان هنر به ویژه عکاسی این قدمت تاریخی و زیبایی‌های کشور را به تصویر کشید.

جشنواره عکس خدمت از سوی حوزه هنری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری چهارمحال و بختیاری برگزار شده است و بیش از ۵۰  عکاس استان چهارمحال و بختیاری با ۲۱۰ اثر دستاوردهای دولت را در استان به تصویر کشیدند.

اختتامیه نخستین جشنواره عکس خدمت با حضور استاندار، مسئولین استانی و هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری ۱۶ آذر در فرهنگ سرای بزرگ شهرکرد برگزار شد. گفتنی است نمایشگاه این جشنواره به مدت یک هفته در صبح و عصر در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برای بازدید علاقه‌مندان برپا است.