برگزیدگان مرحله اول عکسواره عاشورایی «کودک و محرم» مشخص شدند

برگزیدگان مرحله اول عکسواره عاشورایی «کودک و محرم» مشخص شدندبرگزیدگان مرحله اول عکسواره عاشورایی «کودک و محرم» مشخص شدند

برگزیدگان مرحله نخست عکسواره عاشورایی «کودک و محرم» که در اردبیل برگزار می‌شود، با پایان داوری آثار مشخص شدند.

 به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری؛ صادق نباتی‌مقدم رئیس مرکز فرهنگی و مذهبی شهید رسول نباتی‌مقدم گفت: آثار نخستین عکسواره عاشورایی «کودک و محرم» پس از داوری مرحله اول هم‌اکنون در صفحه اینستاگرامی محله معمار به رای مردمی گذاشته شد.

وی گفت: همزمان با ایام عزاداری شهدای دشت کربلا نخستین عکسواره عاشورایی «کودک و محرم» به همت مرکز فرهنگی و مذهبی شهید رسول نباتی مقدم با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، حوزه هنری استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا(س) استان و شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل برگزار شد.

رئیس این مرکز فرهنگی و مذهبی برپایی این رویداد را فرصتی مناسب جهت حضور و در کنار هم قرار گرفتن علاقه‌مندان به عکس و عکاسی آیینی دانسته و از همه مسئولین استانی خواستار حمایت و پشتیبانی از کانون‌ها و مراکز فرهنگی و مذهبی بخش خصوصی شد.

وی اذعان داشت: ما بر این باوریم که؛ فعالیت‌های فرهنگی هنری در محلات، زمینه بروز انسانیتِ انسان است و افرادی که در حوزه فعالیت‌های فرهنگی از جمله ایام سوگواری اباعیدالله الحسین(ع) فعالیت می‌کنند، کسانی هستند که این وجهِ وجوهِ انسان را زنده و به نوعی چراغ انسانیت را روشن نگه می‌دارند.

نباتی‌مقدم گفت: خرسندیم اعلام کنیم؛ در این دوره از عکسواره، ۲۳۲ اثر از ۴۵ عكاس از استانهای اردبیل، لرستان و مرکزی به دبیرخانه رسیده بود كه آثار با دقتِ نظر، وسواس ویژه و با اتکا به دانش و تخصص هنری توسط رحمان مجرد، کامل روحی و نماینده مرکز فرهنگی و مذهبی شهید رسول نباتی مقدم، در دو مرحله بازبینی و داوری انجام و تعداد ۳۰ قطعه عکس از ۲۱ عکاس به مرحله اول و انتخاب مردمی راه یافت.

نباتی‌مقدم ادامه داد: ۵ عکس از آثار منتخب که بیشترین رای مورد پسند مردم را دریافت کنند به عنوان برگزیدگان نهایی به همراه ۵ عکس به انتخاب داوران در اختتامیه این سوگواره معرفی خواهند شد.

رئیس مرکز فرهنگی و مذهبی شهید رسول نباتی مقدم افزود: علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینستاگرامی محله معمار به نشانی: Instagram.com/Memar.Ardabil

و نوشتن کد عکس مربوطه در زیر هر پست در این رای‌گیری مشارکت کنند.

اسامی عکاسان منتخب این مرحله به شرح زیر است:

خانم‌ها: پریا مصفا، زهراسادات حسینی، میناسادات حسینی، حوریه بهراد، ساناز آسایشی، فاطمه شاهدخواه، فائزه ندائی، گلبرگ معصومی، لیلا سمیعی، مانیا علیزاده، ویدا بهراد.

آقایان: افشین رشیدی، سیدمحمدصادق رضوی، علی اكبر میرزائی، محمدیاسین ساكی، مهدی فرنیان، نوید سراج امانی، شاهین فرزانه، سیدهادی شاهرخ، امیرحسین خانعلی‌زاده.