برندگان جشنواره بین‌المللی کارتون مالیات شیراز - ایران ۲۰۲۲ معرفی شدند

برندگان جشنواره بین‌المللی کارتون مالیات شیراز - ایران ۲۰۲۲ معرفی شدندبرندگان جشنواره بین‌المللی کارتون مالیات شیراز - ایران ۲۰۲۲ معرفی شدند

با اعلام اسامی برندگان جشنواره بین‌المللی کارتون مالیات شیراز - ایران ۲۰۲۲؛ فاطمه حسینی، مدیر روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی شیراز ، روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: آثار جردن پوپ از مقدونیه، حیکمت کیل از ترکیه و بهرام حمیدی، بهمن جلالی نوکنده و نسترن مرتضی لو از ایران به عنوان پنج اثر برتر جشنواره انتخاب شدند.

وی ادامه داد: آگوست ویدودو از اندونزی، آناتولی رادین از روسیه، مهدیه صباغکار از ایران، میتراد گازاریان از ارمنستان، محمدعلی رجبی از ایران، اولگ لاکتوف از اوکراین، الکساندر سیدورنکو از اوکراین، سرگئی سولولوف از روسیه، والتین گئورگیو از بلغارستان و ویا چسلاو از اوکراین نیز موفق به دریافت لوح تقدیر جشنواره شدند.

حسینی اظهار داشت: در پی فراخوان جشنواره بین‌المللی کاریکاتور مالیات شیراز؛ ۳۰۲ اثر از کاریکاتوریست‌های ۳۲ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد که در مرحله نخست ۸۱ اثر به مرحله داوری راه یافت.

دبیر جشنواره بین‌المللی کاریکاتور مالیات شیراز گفت: رائد خلیل از سوریه، کارلوس آموریم از برزیل و احمدرضا سهرابی، ناهید مقصودی و لاله ضیایی از ایران داوری نهایی آثار جشنواره را بر عهده داشتند.

حسینی افزود: توسعه فرهنگ مالیاتی، نقش مالیات در توسعه و اقتصاد و بررسی چالش‌های فرار مالیاتی از نگاه طنز و کاریکاتور، از جمله اهدافی بود که در برگزاری جشنواره بین‌المللی کاریکاتور مالیات شیراز دنبال می‌شد.