حسن روح‌الامین برای حادثه شاهچراغ نقاشی کشید / تقدیم اثر به آستان احمدبن موسی(ع)

حسن روح‌الامین برای حادثه شاهچراغ نقاشی کشید / تقدیم اثر به آستان احمدبن موسی(ع)حسن روح‌الامین برای حادثه شاهچراغ نقاشی کشید / تقدیم اثر به آستان احمدبن موسی(ع)

حسن روح‌الامین نسبت به حادثه تروریستی «شاهچراغ(ع)» واکنش نشان داد و یک تابلو نقاشی با موضوع شهدای این حادثه خلق و آن را به حرم مطهر حضرت «احمدبن موسی الکاظم(ع)» تقدیم کرد.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از میزان، طبق اعلام آستان مقدس آستان احمدبن موسی(ع)؛ حسن روح‌الامین هنرمند نقاشی که همیشه نسبت به وقایع و رویدادها، واکنش نشان داده است، پس از حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، یک تابلوی نقاشی با تکنیک اکرلیک روی بوم و ابعاد ۱۰۰ در ۱۲۰ سانتی متر خلق کرده است.

وی با انتشار این نقاشی نوشته است:

«تقدیم به پیشگاه مبارک حضرت «احمدبن موسی‌الکاظم(ع)» چرا که شما خاندان کرم و مهربانی هستید و این حادثه غمبار اول قلب نازنین شما را متالم و داغدار کرد که میهمانان و زائرین شما بودند آقا جان.

ضمن عرض تسلیت خدمت شما و ملت شریف ایران، این تابلوی نقاشی را که در روز نوزدهم آبان ماه به تصویر کشیده شد، پیشکش آستان مبارکتان می‌کنیم امید است که مقبول افتد.»

پیش از این نیز نقاشی دیگری از حسن روح‌امین با عنوان «از خون جوانان وطن لاله دمیده» در پی حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) منتشر شد.

عصر چهارشنبه (چهارم آبان) حمله‌ای تروریستی با هدف قراردادن نمازگزاران حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انجام شد که در پی آن ۱۵ نفر از جمله چند زن و کودک را به شهادت رساند و ۲۶ نفر را مجروح کرد.

حسن روح‌الامین، هنرمند نقاش در واکنش به حادثه دلخراش و تروریستی حرم حضرت شاهچراغ(ع) تصویری از تابلوی جدید خود را تحت عنوان از خون جوانان حرم لاله دمیده منتشر کرد که در آن مادر و فرزندی را به تصویر کشیده است که جزو شهدای حرم شاهچراغ(ع) بودند.