فراخوان دوازدهمین جشنواره ملی دوسالانه عکس و تصویرگری رشد منتشر شد

فراخوان دوازدهمین جشنواره ملی دوسالانه عکس و تصویرگری رشد منتشر شدفراخوان دوازدهمین جشنواره ملی دوسالانه عکس و تصویرگری رشد منتشر شد
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از واحد خبر و رسانه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، دوازدهمین جشنواره ملی دوسالانه عکس و تصویرگری رشد از تصویرگران و عکاسان محترم دعوت می‌کند با نگاه خلاقانه خود، بر اساس موضوعات جشنواره، لحظاتی به یادماندنی و تأمل برانگیز را به تصویر بکشند و با هنر خویش دریچه‌ای نو به روی مخاطبان بگشایند. نگرش اندیشمندانه و آثار هنرمندانه شرکت‌کنندگان غنابخش این جشنواره خواهد بود.

بنابراین گزارش، محورهای برشمرده این دوره از جشنواره بر فضاسازی مدرسه‌های امروزی، روش‌های نوین آموزشی و نیازهای تصویری مجلات رشد، کتاب‌های درسی و عموم منابع آموزشی و تربیتی تمرکز ویژه دارند. رویکرد جشنواره، استفاده مناسب از آثار برگزیده در تکمیل بسته‌های تربیت و یادگیری وزارت آموزش و پرورش است.

عکاسان و تصویرگران می‌توانند در دو گروه سنی هنرمندان بزرگسال و هنرمندان دانش‌آموز در این جشنواره شرکت کنند. هنرمندان بزرگ‌سال شامل عکاسان، تصویرگران حرفه‌ای، معلمان و مربیان؛ و هنرمندان دانش‌آموز شامل دانش‌آموزان ۱۳ تا ۱۸ ساله می‌باشند.

موضوعات جشنواره در گروه سنی هنرمندان بزرگ‌سال به شرح زیر است:

۱. مدرسه، خانه دوم

الف) موقعیت‌های متنوع تربیتی (مناسبت‌ها، مراسم، اردوها و جشن‌ها)؛

ب) اتفاقات و رخدادهای جالب مدرسه.

۲. نهاد خانواده

الف) مدرسه و خانواده؛

ب) مسجد و خانواده؛

ج) مدرسه، مسجد و خانواده.

۳. کتاب درسی

بازآفرینی تصویری:

الف) قصه‌ها، شعرها و...؛

ب) فعالیت‌های علمی؛

ج) سرزمین پرگهر ایران (بناهای تاریخی، مناسبت‌های ملی و دینی، محیط زیست، حیات وحش، طبیعت، آیین‌های قومی و منطقه‌ای و...).

۴. بخش جنبی

۱. شعار سال (تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال آفرین)؛

۲. مهدویت.

 

موضوعات جشنواره در گروه سنی هنرمندان دانش‌آموز به شرح زیر است:

۱. آزاد؛

۲. کتاب‌های درسی: تمام موضوعات و رخدادها در همه گونه (ژانر)های عکاسی و تصویرسازی که مستقیم یا غیرمستقیم با کتاب‌های درسی ارتباط داشته باشند.

 
علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از مقررات، امتیازها و جوایز جشنواره ملی دوسالانه عکس و تصویرگری رشد به اینجا وارد شوند.