کارگاه ویژه عکس اربعین در شهرکرد برگزار شد

کارگاه ویژه عکس اربعین در شهرکرد برگزار شدکارگاه ویژه عکس اربعین در شهرکرد برگزار شد

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول خانه عکاسان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری درباره این کارگاه گفت: کارگاه یک روزه «ویژه عکس اربعین» در آستانه اربعین حسینی و آغاز پیاده روی اربعین با هدف انتقال تجربه به علاقه‌مندان عکاسی در راهپیمایی اربعین حسینی از سوی خانه عکاسان حوزه هنری برگزار شده است .

احمد ریاحی افزود: آشنایی با الزامات عکاسی در سفر اربعین، تجهیزات و وسایل مورد نیاز یک عکاس در اربعین، معرفی ظرفیت های بصری پیاده روی اربعین، بایدها و نبایدهای عکاسی اربعین در عراق، چکونه تهیه کردن مجموعه عکس نمایشگاهی از سفر اربعین و مجوزها و مدارک مورد نیاز یک عکاس در عراق را از جمله مسائل آموزشی این دوره کوتاه مدت است.

ریاحی اظهار داشت: ایوب پشتوار از اساتید با تجربه عکاسی در استان مدرس این دوره بود و هنرمندان عکاس پیشکسوت نیز تجربیات عینی خود را از عکاسی در پیاده روی اربعین برای هنر جویان بیان کردند.

مسئول خانه عکاسان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: در این کارگاه دو مبحث عکاسی حرفه ای و عکاسی با موبایل مورد بحث گفتگو قرار گرفت و مباحثی چون سوژه های راهپیمایی اربعین و هدف گذاری در عکاسی برای مجموعه عکس به صورت مفصل آموزش داده شد.

کارگاه یک روزه «ویژه عکس اربعین»  که با حضور بیش از ۶۰ نفر از علاقه مندان پنجشنبه دهم شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه سوره شهرکرد برگزار شد.