وزیر ارشاد از ۲ رتبه برتر کنکور هنر تقدیر کرد

وزیر ارشاد از ۲ رتبه برتر کنکور هنر تقدیر کردوزیر ارشاد از ۲ رتبه برتر کنکور هنر تقدیر کرد

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز یکشنبه ۱۳ شهریور، در جلسه ای ضمن تقدیر از دو رتبه برتر کنکور هنر از هنرستان های هنرهای زیبا و یک هنرمند پیشکسوت، از پانزده عنوان کتاب درسی رشته‌های مهارتی بخش فرهنگ و هنر رونمایی کرد.

اسماعیلی در دیدار با دو رتبه برتر کنکور هنر به این موضوع تاکید کرد که "آموزش گام به گام هنر در نقاط مختلف کشور باید به مرحله ای برسد که هنرآموزان با دریافت مجوز موسسات هنری‌ موجب تقویت اقتصاد هنر محل سکونت خود شوند و از طرفی به اشتغال زایی کمک کنند."

وی با بیان اینکه توسعه آموزش هنر با رویکرد عدالت فرهنگی از اولویت های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید به شمار می‌رود، گفت: فعالیت قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگ و هنر در مناطق کم برخوردار نیز بر همین اساس ریل گذاری شده است.

وزیر ارشاد در این جلسه با بیان اینکه موضوع توسعه هنرستان‌های هنرهای زیبا در دستور کار وزارت فرهنگ در دوره جدید قرار دارد، خاطرنشان کرد: معتقدیم در مراکز استان و شهرهای بزرگ باید حداقل یک هنرستان پسرانه و یک هنرستان دخترانه فعال باشد، بر این اساس از آغاز فعالیت دولت مردمی، ۹ هنرستان جدید افتتاح شده است. 

او ادامه داد: توسعه آموزش هنر با رویکرد عدالت فرهنگی از برنامه‌های اصلی وزارت فرهنگ به شمار می‌رود و بر همین اساس آموزش رایگان هنری ذیل فعالیت قرارگاه محرومیت زدایی فرهنگی هنری در مناطق کم برخوردار، انجام می‌شود. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان به موضوع آموزش هنر در دبیرستان ها اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ از طرح توسعه هنر در دبیرستان‌ها با شعار «هر دانش آموز یک هنر» پشتیبانی می‌کند تا با همکاری وزارت آموزش و پرورش، آموزش هنر در دبیرستان‌ها تقویت شود.

پیش از سخنان وزیر فرهنگ، محمود سالاری معاون امور هنری، کیاناز شاطریان و اردوان صفرپور، دو رتبه برتر کنکور هنر را معرفی کرد که هر دو در هنرستان های هنرهای زیبا وابسته به وزارت فرهنگ تحصیل کرده اند. همچنین در حاشیه این جلسه، حسین نیک طلب، هنرمند پیشکسوت اثر تازه خود با موضوع «طراحی صلوات خاصه امام رضا(ع)» با عقیق و فیروزه را رونمایی کرد.