طراحی سنتی سبک صفویه بر درِ دارالشرف حرم امام رضا(ع) نقش بست

طراحی سنتی سبک صفویه بر درِ دارالشرف حرم امام رضا(ع) نقش بستطراحی سنتی سبک صفویه بر درِ دارالشرف حرم امام رضا(ع) نقش بست

طرحِ درِ دارالشرف حرم مطهر امام رضا(ع) که توسط منصور تامسن هنرمند پیشکسوت هنرهای سنتی طراحی شده است در دومین روز از بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، با حضور اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر ارزیابی و عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، علی تن مدیر بخش هنری نمایشگاه، داوود فرشباف رواسانی هنرمند پیشکسوت خوشنویسی، غلامرضا راهپیما هنرمند پیشکسوت خوشنویسی، سید جواد آشفته هنرمند پیشکسوت هنرهای سنتی، عبدالکاظم صادقا هنرمند پیشکسوت خوشنویسی و فرزند زنده‌یاد مهرزمان فخارمنفرد در محل غرفه مؤسسه هنرمندان پیشکسوت نصب شد.

منصور تامسن و مرضیه سادات کمانیان هنرمندانی هستند که به سفارش توسعه حریم حرم آستان قدس رضوی ظرف مدت سه ماه طراحی این دَر را به روش طراحی سنتی سبک صفویه به انجام رساندند. در ادامه نیز قرار است بخش‌هایی از این دَر به صورت قلمزنی با نقره و طلا و میناکاری اجرا شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار و گفتگو با این هنرمندان همه روزه تا تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در محل غرفه مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در بیست نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم واقع در مصلی امام خمینی(ره) حضور به هم رسانند.