نخستین نشست «گفتگوی عکاسانه» در قم برگزار می‌شود

نخستین نشست «گفتگوی عکاسانه» در قم برگزار می‌شودنخستین نشست «گفتگوی عکاسانه» در قم برگزار می‌شود

با حضور مجتبی حیدری مسئول آژانس عکس «سو»  و زهرا استادزاده دبیر باشگاه عکاسان این آژانس، نخستین نشست «گفتگوی عکاسانه» با موضوع عکاسی اجتماعی توسط خانه عکس حوزه هنری قم برگزار می‌شود.

 به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ با حضور مجتبی حیدری مسئول آژانس عکس «سو» و زهرا استادزاده دبیر باشگاه عکاسان این آژانس، نخستین نشست از سلسله نشست‌های «گفتگوی عکاسانه» با موضوع عکاسی اجتماعی و ارائه تجربیاتشان در آژانس «سو» توسط خانه عکس حوزه هنری قم برگزار می‌شود.

مجتبی حیدری عکاس و مستندساز از سال ۱۳۹۷ مسئول آژانس عکس «سو» است. از سوابق وی می‌توان به عکاسی برای سازمان صدا و سیما،‌ عکاسی برای روزنامه جوان،‌ عکاسی برای خبرگزاری مهر، عکاسی برای خبرگزاری فارس اشاره نمود. حیدری آثارش را در نمایشگاه‌های عکس متعددی از جمله؛ «سبایا»، «داستان دو شهر»، «قصه‌های امید»، «چشم ما حیرت» و «این قهرمان واقعی است» به نمایش گذاشته‌است. او جوان برتر ایران در حوزه عکس و رسانه در سال ۱۳۹۲ بوده‌است.

همچنین زهرا استادزاده مجری کارشناس این نشست، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی است. او عکاسی مستند را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرده و عمده‌ی فعالیتش در حوزه عکاسی معطوف به عکاسی مستند در مناطق روستایی و دورافتاده کشور بوده‌است. استادزاده هم‌اکنون دبیر باشگاه عکاسان آژانس عکس «سو» است و آثارش را در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی عکس از جمله؛ «چالدران سربلند»، «‌این قهرمان واقعی است»،‌ «لحظه‌های عاشورایی» و «سبایا» در معرض دید عمومی قرار داده‌است. او همچنین برای خبرگزاری پانا و ایلنا عکاسی کرده‌است.

نخستین نشست «گفتگوی عکاسانه»  چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار می‌شود. حضور در این برنامه برای علاقه‌مندان به عکاسی رایگان است. سلسله نشست‌های «گفتگوی عکاسانه» به صورت ماهانه برگزار می‌شود و در هر نوبت یک عکاس صاحب‌نظر به ارائه تجربیات خود برای حاضران می‌پردازد.