هنرمند ایرانی برنده جایزه‌ بین‌المللی آرت روولوشن در تایپه

هنرمند ایرانی برنده جایزه‌ بین‌المللی آرت روولوشن در تایپههنرمند ایرانی برنده جایزه‌ بین‌المللی آرت روولوشن در تایپه

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از مهر؛ مانی مهرزاد هنرمند ایرانی که با مجموعه‌ای با عنوان «۲۰۲۰» در رویداد بین‌المللی آرت روولوشن در شهر تایپه حضور داشت، موفق شد برگزیده هیأت‌ داوران این رویداد هنری شود.

آرت روولوشن تایپه ۲۰۲۲، بزرگ‌ترین رقابت هنری بین المللی آسیا، رویدادی است که توسط موسسه بین‌المللی هنر معاصر تایوان (TICAA) و با همکاری آرت روولوشن تایپه (A.R.T) سازماندهی شده است.

تعداد ۴۲۸۵ اثر هنری از ۷۶ کشور دنیا در این مسابقه جهانی که به IAGPC۲۰۲۲ مشهور است، داوطلب حضور در این دوره بودند که از بین آن‌ها ۳۲۸ اثر برگزیده و جهت نمایش و شرکت در این رقابت انتخاب شدند. برخی از هنرمندان منتخب در سال ۲۰۲۲، شهرت جهانی دارند و آثارشان در مجموعه موزه‌های مشهور جهان نگهداری می‌شود و جوایز ارزنده‌ای کسب کرده‌اند. در میان این هنرمندان می‌توان به مصطفی یوجه از کشور ترکیه اشاره کرد که در چندین نمایشگاه بین‌المللی از جمله نمایشگاه انفرادی در موزه لوور در سال ۲۰۱۶ شرکت داشته است. هم‌چنین آدریان لیز از کشور رومانی، جایزه نفر اول بینال فلورانس را در سال ۲۰۲۱ نصیب خود کرده است. آثار هنرمند ایتالیایی، گابریل لوچانی، از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در نمایشگاه آنتیکو پرزنته آکادمیکا دیزگنا در موزه واتیکان به نمایش گذاشته شده بود.

پروفسور لی‌سان جو مدیر هنری این رویداد، هدف از برگزاری آرت روولوشن را انتخاب شاهکارهای هنری از بهترین هنرمندان جهان جهت حضور در بازار هنری آسیا عنوان کرده است.

مانی مهرزاد، متولد سال ۱۳۶۰ است و تاکنون چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در ایران و خارج از ایران داشته است و همچنین در رویدادهای مختلفی در سطح بین المللی حضور داشته است.