فراخوان نخستین سالانه تبادل عکس ایران

فراخوان نخستین سالانه تبادل عکس ایرانفراخوان نخستین سالانه تبادل عکس ایران
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، فراخوان نخستین سالانه تبادل عکس با هدف بهره‌مندی از رویکردهای جدید در هنر عکاسی، شناسایی و معرفی هنرمندان عکاس معاصر در زمینه عکاسی خلاقه و هنرهای زیبا منتشر شد.

نگارخانه لاله در راستای معرفی هنرمندان عکاس و حمایت از هنر عکاسی اقدام به انتشار فراخوان نخستین سالانه تبادل عکس با هدف بهره‌مندی از رویکردهای جدید در هنر عکاسی، شناسایی و معرفی هنرمندان عکاس معاصر در زمینه عکاسی فاین آرت (خلاقه و هنرهای زیبا) کرده است.

در این رویداد هنری فرصتی فراهم شده است تا آثار منتخب هنرمندان عکاس تبادل شده و زمینه دریافت آثار متنوع توسط شرکت‌کنندگان صورت پذیرد؛ همچنین نمایشگاهی از آثار شرکت‌کنندگان پس از انتخاب توسط هیات داوران، به همت نگارخانه لاله برگزار خواهد شد.

امروزه عکاسی در بخش‌های مختلف، گستردگی و فراوانی خاصی پیدا کرده است که هدف این سالانه فاین آرت است.

شرایط شرکت در سالانه تبادل عکس

شرکت در این سالانه برای همه هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی آزاد است.

هر شرکت‌کننده می‌تواند به صورت تک‌عکس حداکثر پنج فریم عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی ارسال کند.

عکس‌ها باید با فرمت JPG در اندازه ضلع کوچکتر ۳۰۰۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۳۰ مگابایت در سایز حداقل ۲۰x۳۰ به پست الکترونیک lalehgallery.art@gmail.com نگارخانه لاله ارسال شود.

نمونه عکس‌های ارسالی نباید دارای تاریخ و یا هر گونه نشانه‌های تصویری و (پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو) باشند.

یکسان سازی ثبت شماره ادیشن و نام هنرمند به لاتین باید منطبق با شناسه ارسالی هر عکس صورت پذیرد.

آثار ارسالی نباید به نمایشگاه دیگری ارسال شده باشند.

تمام عکس‌ها باید دارای شرح باشند؛ فرم مشخصات اثر باید کامل و دوزبانه پر شود و همراه با عکس به پست الکترونیک دبیرخانه lalehgallery.art@gmail.com ارسال شود.

ارسال عکس‌ها توسط شرکت‌کننده به منزله اعلام مالکیت عکس است و برگزارکنندگان هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد عدم رعایت مالکیت معنوی عکس‌ها ندارند.

نگارخانه لاله حق استفاده از عکس‌های ارسالی در فضای مجازی، انواع رسانه‌ها و انتشار در داخل و خارج از کشور را با حفظ حقوق معنوی عکاسان برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات در این سالانه است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌ نشده برعهده برگزارکنندگان است.

انتخاب آثار در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول لازم است هر فرد فایل تصویر با کیفیت (۳۰۰Dpi) و فرمت JPG را همراه با فرم گواهی اعتبار آثار به دو صورت (pdf)(word) به پست الکترونیک نگارخانه ارسال کند.

شرکت‌کنندگان فرم‌های مندرج در سایت نگارخانه لاله/ بخش فراخوان را تکمیل کرده و به پست الکترونیک سالانه به نشانی lalehgallery.art@gmail.com ارسال کند.

در صورت انتخاب اثر توسط دبیرخانه سالانه، پس از اعلام نتایج، باید نسخه‌های اصلی در زمان مقرر، به دبیرخانه تحویل داده شود. بدیهی است تصویر نسخه نمونه با اصل آثار ارسالی مطابقت داده خواهد شد.

خلاقیت و ایده‌پردازی در درجه اول اهمیت قرار خواهد داشت و هنرمند با شرکت در این سالانه اصالت اثر خود را تایید می‌کند. چنانچه اثری به لحاظ قالب ساختاری از اثر هنرمند دیگری کپی‌برداری شده باشد، در مراحل انتخاب و نمایش آثار از سالانه حذف خواهد شد.

از تصویر منتخب تعداد ۱۹ نسخه چاپی همسان(تیراژ) چاپ شود. از این تعداد ۱۲ نسخه به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت‌کنندگان تبادل خواهد شد. همچنین چهار نسخه برای فروش و ۲ نسخه برای آرشیو، ۲ نسخه نیز برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی در زمان لازم در اختیار نگارخانه خواهد بود.

چاپ نسخه نمایشگاهی بر روی تخته شاسی به منظور یکسان سازی آثار راه یافته به بخش نمایشگاه برعهده نگارخانه خواهد بود.

داشتن گواهی شناسنامه تایپ شده در ابعاد A۵ به تعداد ۲۰عدد، منطبق بر ۲۰نسخه عکس الزامی است. (نسخه یک جهت اثر چاپ شده توسط بخش نمایشگاهی نگارخانه لاله اختصاص می‌یابد.)

برای هر نسخه عکس یک گواهی، طبق فایل درج شده در بخش فراخوان سایت نگارخانه لاله به نشانی www.lalehartgallery.ir ارسال شود. ( فرم شماره یک)

پذیرفته شدن آثار در بخش تبادل به منزله ارائه قطعی در نمایشگاه نخواهد بود.

قیمت‌گذاری آثار در نگارخانه انجام خواهد شد.

شرکت در این رویداد به منزله پذیرفتن تمامی شرایط فوق بوده و تصمیم‌گیری در مورد مسایل پیش‌بینی نشده برعهده برگزارکننده خواهد بود.

زمان تحویل عکس‌های به فروش نرسیده صرفا توسط هنرمند، حداکثر تا دو هفته پس از پایان نمایشگاه خواهد بود و پس از این زمان دبیرخانه مسئولیتی در قبال نگهداری و یا ارسال و تحویل آثار نخواهد داشت.

تکمیل صحیح تمامی فرم‌های درخواستی الزامی است.( فرم شماره ۲)

شرکت کنندگان باید مشخصات اثر خود را به صورت دو زبانه تکمیل و ارسال کنند.(فرم شماره ۳)

ارکان سالانه

رئیس سالانه: محمدعلی سعیدی

دبیر سالانه: داریوش محمدخانی

هیأت داوران: افشین بختیار، بهنام جلالی جعفری، حسین چنعانی زاده، جمال الدین شاهرخ، محمد قلم سیاه

زمان‌بندی نمایشگاه سالانه تبادل عکس

دریافت فایل تصویر نسخه نمونه از طریق پست الکترونیک: تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

داوری آثار: ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

اعلام نتایج: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دریافت ۱۹ ادیشن (طبق شرایط فراخوان): ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

(لازم به توضیح است شرکت‌کنندگان باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که تا ۱۰خرداد آثار ارسالی توسط نگارخانه دریافت شود. لذا شرکت‌کنندگان تا یک هفته قبل از تاریخ اعلامی آثار را به اداره پست تحویل داده و تاخیر احتمالی توسط اداره پست را لحاظ کنند.)

برگزاری تبادل آثار نمایشگاه: ۱۲ تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

گشایش نمایشگاه: ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

تحویل آثار تبادل شده: در زمان برگزاری نمایشگاه

تحویل آثار فروخته نشده: صرفا تا دو هفته پس از خاتمه نمایشگاه

(شرکت‌کنندگان سایر شهرها لازم است در صورت عدم امکان حضوری برای تحویل آثار و ...، به همراه پاکت‌های ارسالی آثار، پاکت خالی پستی با درج نشانی کامل، کدپستی و تلفن خود در قسمت گیرنده و نگارخانه لاله به عنوان فرستنده، همچنین درخواستی طبق نمونه پیوست تنظیم و ارسال کنند. تا در فرصت مقتضی ارسال به نشانی هنرمندان صورت پذیرد. فرم شماره پنج)

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، جنب هتل لاله، روبه روی پارکینگ طبقاتی لاله، نگارخانه لاله - تلفن: ۸۸۹۶۰۴۹۲ و ۸۸۹۶۲۳۳۹. کدپستی: ۱۴۱۵۶۱۳۱۳۱