فراخوان دوسالانه طراحی OSTEN Skopje 2024

فراخوان دوسالانه طراحی OSTEN Skopje 2024فراخوان دوسالانه طراحی OSTEN Skopje 2024
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

 

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، فراخوان OSTEN Skopje 2024 منتشر شده است.

دوسالانه طراحی اسکوپیه ثبت نام را برای سال 2024 آغاز کرده است. آستن اسکوپیه به دنبال یافتن نوآورانه ترین و خلاقانه ترین آثار، صرف نظر از فرم، تکنیک یا رسانه است.

ورود برای آثاری که بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ تکمیل شده اند، از سراسر جهان آزاد است.

جوایز متعدد توسط مجمع سفیران آستن، هیئت داوران بین المللی، هیئت آستن و WAVA (انجمن جهانی هنرهای تجسمی) در سپتامبر 2024 اهدا خواهد شد.

دوسالانه طراحی (سازمان‌دهی شده توسط آستن اسکوپیه، مقدونیه شمالی) طراحی معاصر را در گسترده‌ترین تعریف خود پرورش می‌دهد که به روی هر چیزی که جدید و بسیار فراتر از سنتی است باز است و به آثاری که ماتریس‌های هنری قدیمی و فرسوده را می‌شکنند، ترجیح داده می‌شود. آثاری که نشان تالیفی خاصی دارند یا تلاشی را برای فراتر رفتن از قوانین آکادمیک ثابت شده در فضای آزاد آفرینش نشان می دهند، اما خطی بودن را به عنوان ابزار بیان غالب در بر می گیرند. دوسالانه امکان جابجایی مرزهای مرسوم را هم از نظر استفاده از تکنیک ها و مواد طراحی و هم از نظر آزادی بیان خلاق باز می کند.

هنرمندان می توانند به صورت جداگانه در مورد اندازه، موضوع و رسانه یا تکنیک آثار ارسالی تصمیم بگیرند.

الزامات ثبت نام:

با حداکثر پنج  اثر هنری ایجاد شده بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ درخواست دهید.

تصاویر دیجیتالی آثار هنری (یک تصویر کامل از آثار اجباری است + جزئیات به صورت اختیاری) با فرمت jpg .png یا .tiff (300dpi)، حداکثر 2 مگابایت ارسال کنید.

روند انتخاب در ماه می ۲۰۲۴ انجام می شود، هیئت داوران در پایان همان ماه قضاوت خواهند کرد. افتتاحیه رسمی دوسالانه طراحی آستن و اعلام جوایز در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ در شهر اسکوپیه جمهوری مقدونیه شمالی برگزار می شود.

OSTEN از سال ۱۹۴۵ یک برند شناخته شده در زمینه هنر، اندیشه رهایی یافته و آفرینش آزاد است و به عنوان یک تحسین کننده بزرگ هنر و مجموعه دار پرشور هنر، جا را برای هنرمندان جهان باز می کند.

هزینه ثبت نام:

هزینه شرکت در مسابقه به صورت انفرادی ۵۵ یورو و به صورت گروهی ۱۲۰ یورو می باشد.

مهلت ثبت نام: ۳۱ مارچ ۲۰۲۴ (۱۲ فروردین ۱۴۰۳)

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی https://www.osten.mk/en/ مراجعه کنید.