جشنواره بین المللی ردپای نوروز در موسسه فرهنگی اکو

جشنواره بین المللی ردپای نوروز در موسسه فرهنگی اکوجشنواره بین المللی ردپای نوروز در موسسه فرهنگی اکو

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، موسسه فرهنگی اکو با همکاری کانون هنری دایا، اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی تنکابن، کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم)، موسسه پژوهشی و بین المللی اندیشه های خلاق جوان آریایی، موسسه فرهنگی و هنری علم و فن ادیب و فرهنگسرای خانواده جشنواره بین المللی ردپای نوروز را برگزار کرده است.

آیین گشایش این جشنواره نوزدهم اردیبهشت ماه در محل نگارخانه و سالن همایش های مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد. هدف از برگزاری این جشنواره شناخت بیشتر و معرفی جشن باستانی نوروز به سایر کشورها است.

56 اثر از هنرمندان کشورهای روسیه، اقلیم کردستان عراق، اکراین، پاکستان، آذربایجان، هند، تاجیکستان ، افغانستان ، ایتالیا، اسپانیا، مکزیک، ترکیه، مجارستان، تونس،هلند و رومانی در این جشنواره شرکت کرده اند.

 بهداد نجفی اسدالهی یکی از هنرمندان حاضر در این مراسم ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این رویداد هنری گفت: نمایشگاه های هنری بین‌المللی از این دست باعث  گسترش و توسعه هنر در بین ملت ها شده و علاوه بر این، آشنایی با آثار سایر هنرمندان با فرهنگ و شیوه های هنری متنوع از عوامل مهم در رشد خلاقیت در جوامع هنری محسوب می گردد.

مجموع آثار دریافتی 507 اثر بوده  که از بین آثار رسیده 100 اثر با توجه به مفهوم نوروز و سرسبزی و زایش دوباره با نمایشگاه حضوری راه یافتند از این تعداد 451 اثر از 400 هنرمند ایرانی و 11 اثر از هنرمندان سایر کشورهای شرکت کننده بوده است.