«چراغ راه» در گالری ابوالفضل عالی برپا شد

«چراغ راه» در گالری ابوالفضل عالی برپا شد«چراغ راه» در گالری ابوالفضل عالی برپا شد

آیین گشایش نمایشگاه گروهی آثار تجسمی هنرمندان حوزه هنری با عنوان «چراغ راه» ظهر روز شنبه، ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۱ با حضور سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی، آیین گشایش نمایشگاه «چراغ راه» ظهر روز شنبه، ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۱ با حضور سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، جمعی از مسئولان وزارت فرهنگ کشور سوریه و پدیدآورندگان آثار در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برگزار شد.

در این نمایشگاه ۴۸ اثر از ۱۹ هنرمند در رشته‌های نقاشی، نقاشی‌خط، خوشنویسی، تذهیب، کارتون و نگارگری به نمایش گذاشته شد.

چراغ راه، منتخب آثار هنرمندانی همچون؛ امیرحسین آقامیری، علی اسلامی‌مقدم؛ علیرضا امین‌مقدم، حاج عبدالله حاجی سید حسن؛ حسین حبیبی، اژدر زارع حسین‌زادگان، صدیقه سلمان، ناصر سیفی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، کامیار صادقی، مینا صدری، منصوره عالیخانی، حسین عصمتی، حسین غلامی، سعید غلامی، عبدالحمید قدیریان، کیومرث قورچیان، محمدسعید نقاشیان و حشمت‌الله نوروزی است.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی درباره آثار نمایشگاه «چراغ هنر» عنوان کرد: این آثار به همت عزیزان در مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در تهران خلق شده اند که مشتمل بر نقاشی، خوشنویسی، خط نقاشی، نگارگری، کاریکاتور و تذهیب می شود. گفتنی است؛ آنها در شکل جدیدی از اتفاق آثارشان را در اینجا ارائه کرده اند.
او افزود: آثار به نمایش درآمده پیشتر دیده نشده و برای اولین بار خلق شده اند از اینرو به طور کامل، تولیدی هستند.انشاالله در آینده بنا بر این است که از بضاعت هنرمندان شهرستانی بهره گرفته شود و نمایشگاه به شکل گسترده تری برپا شود.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری خاطرنشان کرد: آثاری که اینجا ملاحظه می کنید برای فروش گذاشته شده‌اند و از نظر اقتصادی قیمت مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده است.امیدوارم عزیزان علاقمند برای تماشای آثار تشریف بیاورند و در صورت تمایل به خریداری آثار بپردازند.
او راجع به بحث اقتصاد هنر تصریح کرد: بحث اقتصاد هنر و مسائل مربوط به معیشت هنرمندان مد نظر قرار گرفته شده است و امیدواریم به صورت گستره تر این مسائل را پوشش بدهیم تا این معضل به شکل جدی حل شود.

شجاعی طباطبایی درباره دیگر نحوه‌های نمایش آثار بیان کرد: آثار از طریق سایت مجله هنرهای تجسمی، سایت ایران کارتون و همینطور، در فضای مجازی مرکز دیجیتال حوزه هنری به نمایش در خواهد آمد و علاقمندان می توانند از طریق فضای مجازی به تماشای آثار بپردازند.
او در انتها برپایی نمایشگاه «چراغ راه» را اتفاق خوبی نامید و افزود: اتفاق خوبی است که هنرمندانی در سبک های مختلف کنار هم جمع شدند و آثار فاخری را خلق کردند.

علاقمندان برای بازدید می‌توانند از سه‌شنبه ۲۰ تا ۲۹ تیرماه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۹ به گالری ابوالفضل عالی واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.