نشست تخصصی بررسی و نقد آثار نمایشگاه «آینه در آینه» برگزار می‌شود

نشست تخصصی بررسی و نقد آثار نمایشگاه «آینه در آینه» برگزار می‌شودنشست تخصصی بررسی و نقد آثار نمایشگاه «آینه در آینه» برگزار می‌شود

نشست تخصصی نمایشگاه «آینه در آینه» مروری بر تحولات هنر معاصر ایران (۱۳۶۳ - ۱۳۵۳) روز سه شنبه سوم اسفندماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.

در این نشست که با حضور کیانوش معتقدی، کیوریتور نمایشگاه، برگزار می‌شود در بخش نخست با عنوان «فرهنگ تصویری فرایندهای انقلابی آمریکای لاتین در انقلاب اسلامی ایران: آینه در آینه»، رافائل مائوریللو عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی می‌کند.

بخش دوم نشست با عنوان «بررسی ریشه‌های فکری و زیبایی شناختی نقاشی انقلاب» با سخنرانی سجاد باغبان ماهر، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان برگزار می‌شود.

در بخش سوم این نشست؛ محمدرضا مریدی عضو هیئت علمی دانشگاه هنر با عنوان «هنر انقلابی ایران در بستر تاریخ اجتماعی هنر» سخنرانی می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران حضور یابند یا به صورت زنده نشست را در صفحه اینستاگرام موزه تماشا کنند.

در این نمایشگاه آثاری مبتنی بر گفتمان‌های هنر اعتراضی، انقلابی و جنگ (به ترتیب سیر تاریخی) با ارائه مجموعه‌ای از آثار کمتر دیده شده و اسناد برای نخستین بار به نمایش در‌آمده‌اند که از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، حوزه هنری و مجموعه‌های خصوصی گردآوری شده‌است. نمایشگاه آینه در آینه مروری بر تحولات هنر معاصرایران ۱۳۶۳ - ۱۳۵۳ تا هشتم اسفند ماه ادامه دارد.