طرح «هر دانش‌آموز یک هنر» در نشست مشترک نمایندگان دو وزارتخانه

طرح «هر دانش‌آموز یک هنر» در نشست مشترک نمایندگان دو وزارتخانهطرح «هر دانش‌آموز یک هنر» در نشست مشترک نمایندگان دو وزارتخانه

نشست مشترک نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزیر ارشاد و محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه در دفتر معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه، همکاری‌های مشترک ۲ وزارتخانه، تقویت روابط همکاری در توسعه هنرستان‌های هنرهای زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزایش ظرفیت رشته‌های هنری و توسعه آموزش‌های مهارتی و نیز بروز رسانی تفاهم نامه‌های جدید همکاری بین ۲ وزارتخانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن تأکید بر اهمیت همکاری ها با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همکاری های ۲ وزارتخانه در حد بسیار مطلوبی است که نمود آن در توسعه هنرستان های هنرهای زیبا، مهارت آموزی حوزه فرهنگ و هنر و طرح ایران مهارت است.

همچنین محمود سالاری معاون امور هنری با اشاره به اولویت مهم آموزش هنر در برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تمرکز بر توسعه هنرستان های هنرهای زیبا و تربیت هنرمندان متعهد، طرح هر دانش آموز یک هنر را پیشنهاد و برای اجرای آن با همکاری وزارت آموزش و پرورش اعلام آمادگی نمود.

در این دیدار سید مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش وپرورش و علی اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.