فراخوان سیزدهمین دوره منتخب نسل نو

فراخوان سیزدهمین دوره منتخب نسل نوفراخوان سیزدهمین دوره منتخب نسل نو
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

رقابت سالانه نسل نو بخشی از تقویم هنری تهران است که هر ساله با هدف معرفی جامعه هنرمندان جوان نقاش برگزار می‌شود و در تلاش است عرصه‌ی گفتمانی این رویداد بر جنبه‌ی رقابتی آن ارجحیت داشته باشد.

سیزدهمین سالانه‌ی نسل نو در مقطع تاریخی ویژه شکل می‌گیرد؛ تردید به سنت‌های مدرن و معاصر هنر از یک سو، تغییر به رفتار اجتماعی و فکری جامعه و سیر سریع تحولات باعث شده تا نگاه نسل نو به پیرامون کاملا در تباین با نسل‌های گذشته شکل گیرد. این نسل نو دیگر ذهنیت فکری و محتوایی مشترکی با نسل قبل ندارد همین امر باعث شد تا دبیرخانه منتخب نسل نو با لحاظ کردن این نقاط افتراق در تلاش باشد تا رخداد را همسو با دگردیسی تازه تعریف و تبیین کند.

هنرمندان نقاش و میان‌رسانه‌ای که در میانگین سنی ۲۰-۳۵ سال قرار دارند میتوانند در این فراخوان شرکت کنند.

هر هنرمند باید ۳ تا ۵ تصویر (پرینت) اثر خود را در سایز A4 به دبیرخانه ارائه دهد. 

اندازه‌ی آثار در هر ضلع نباید کمتر از ۳۰ و بیشتر از ۲۵۰ سانتی‌متر باشد. 

حقوق چاپ، تکثیر و نشر تصاویر راه‌یافته به مرحله‌ی پایانی سیزدهمین دوره در اختیار دبیرخانه‌ی نسل نو قرار خواهد داشت.

اثبات مالکیت و اصالت اثر تحویل و صحت اطلاعات آن بر عهده‌ی شرکت‌کنندگان است و منتخب نسل نو ملاک را صداقت شرکت‌کنندگان می‌داند. آثار نهایی جهت فروش ارائه خواهد شد؛ قیمت‌گذاری و نحوه‌ی ارائه با توافق طرفین و عرف جاری در گالری‌ها انجام می‌شود. کیفیت پرینت و نمونه‌ی تصویری در مرحله اول داوری به طور قطع در تصمیم‌گیری‌های کیفی آثار دخیل خواهد بود. در نتیجه بسیاری از آثار طبیعتا به سبب کیفیت بد تصاویر یا نمایش ندادن واقعیت تصویری از چرخه‌ی داوری کنار می‌روند.

در مرحله‌ی نخست، تصاویر ارسالی مورد بررسی هیات انتخاب قرار خواهد گرفت. در مرحله‌ی دوم، اصل آثار مورد سنجش قرار می‌گیرد و در نهایت یکصد اثر از پنجاه هنرمند به بخش نهایی نمایشگاه راه خواهد یافت. هیات داوران از میان آثار راه‌یافته به نمایشگاه، ۳ اثر برگزیده را انتخاب خواهند کرد.

اطلاعات هنرمند (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، تلفن، ایمیل و نشانی هنرمند) مشخصات اثر (ابعاد، تکنیک، تاریخ اجرا و عنوان) در پشت پرینت‌ها درج گردد.

شرکت‌کنندگان باید پرینت آثار خود را از ۲۲ تا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ از ساعت ۱۱ تا ۱۸ به دبیرخانه‌ی این رقابت به نشانی: کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۵، گالری اکس هما ارائه کنند.

مهلت ارسال آثار:  ۲۲ تا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

مراحل داوری:  مرحله اول: ۳۰ شهریور ۱۴۰۱  / مرحله دوم: ۹ مهر ۱۴۰۱