استاد نقاش ۸۵ساله به ارائه آثار تقلبی از او در بازار هنر اعتراض کرد

استاد نقاش ۸۵ساله به ارائه آثار تقلبی از او در بازار هنر اعتراض کرداستاد نقاش ۸۵ساله به ارائه آثار تقلبی از او در بازار هنر اعتراض کرد

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایلنا، منوچهر نیازی، استاد نقاش ۸۵ساله، گفت: بیش از هفت دهه است به عشق مردم نقاشی می‌کنم، بن مایه آثارم احساس و عشقی ست که از مردم می‌گیرم و علاقمندان به هنر می‌دانند آثارم همه این سال‌ها در اقصی نقاط دنیا با اقبال و استقبال روبرو شده است. در سال‌های اخیر هم در حراج‌ها با افزایش قیمت روبرو شده و خوشبختانه روند رو به رشدی دارد، اما متأسفانه اخیرا متوجه شدم عده‌ای جاعل و متقلب در حال تولید آثار تقلبی از من هستند و علاوه بر جعل امضای من، سرتیفیکت جعلی هم درست کرده‌اند.

این استاد نقاش تصریح می‌کند: از این اتفاق باور نکردنیبسیار ناراحت و دل شکسته‌ام نه فقط برای خود و هنرم بلکه برای مردم عزیز، خریداران، مجموعه داران و گالری‌دارهایی که ندانسته برای اثر جعلی و تقلبی پول پرداخت می‌کنند.

منوچهر نیازی اعلام کرد: هر کس خواهان خرید آثار منوچهر نیازی است به گالری مژده مراجعه کنند؛ گالری مژده سرتیفیکیت حرفه‌ای و کدگذاری شده طراحی و صادر خواهد کرد و من هم در این گالری حاضر خواهم بود تا آثار اصل و اصیل به دست مردم برسد.

نیازی افزود: بی‌شک از مراجع ذیصلاح پیگیری قانونی خواهم کرد و از متقلبین شکایت رسمی می‌کنم.

این هنرمند پیشکسوت که دوست و هم آتلیه سهراب سپهری بود، اعلام کرد: متاسفانه شنیده‌ام از چندین هنرمند پیشکسوت دیگر هم کارهای تقلبی بسیاری در بازار هنر ارائه می‌شود، این زنگ خطر جدی است که می‌تواند حتی آبروی هنر ایران در سطح بین الملل را به مخاطره اندازد. واضح است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه مراجع ذیصلاح باید برای این مهم چاره اندیشی کنند. باید قوانین تنبیهی سختی برای متقلبین در نظر گرفته شود تا این کار که دزدی آشکار است و به کیان هنر ایران آسیب می‌زند متوقف شود.

منوچهر نیازی در پایان گفت: این اعتراض برای دفاع از مردم عزیز و دوستداران گرانقدر هنر است، همه عزیزانی که برای سرمایه‌گذاری و یا برای دل‌شان اثر هنری می‌خرند و نباید به جهت دزدی جاعلان و متقلبین ضرر کنند و پول‌شان پای اثر جعلی برود.