نشست زیبایی‌شناسی حماسه با نگاهی به آثار هنر مکتبی

نشست زیبایی‌شناسی حماسه با نگاهی به آثار هنر مکتبینشست زیبایی‌شناسی حماسه با نگاهی به آثار هنر مکتبی

پنجمین هفته ازسلسله نشست‌های تخصصی زیبایی‌شناسی حماسه واقعه کربلا به روایت گنجینه موزه هنر‌های معاصر تهران سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه در این موزه برگزار می‌شود.

هفتمین نشست زیبایی‌شناسی حماسه کربلا در پنجمین هفته از این نشست‌ها با حضور محمود نورایی، روزنامه‌نگار، نویسنده، پرفورمنس آرت و منتقد هنری با عنوان «گفتمان هنر مکتبی نقش فرهنگ تشیع بر ظهور هنر انقلاب، هنر جنگ، هنر ارزشی و هنر مقاومت»، روز سه‌شنبه ۲۲ شهریور ساعت ۱۵ در کتابخانه موزه هنر‌های معاصر تهران برگزار می‌شود.

نورایی دارای مدرک کارشناسی ارشد پژوهش هنر دانشگاه سوره، کارشناسی کارگردانی تئاتر، کارشناسی سینماست. اجرای پرفورمنس «بدون مرز»، «وارونگی» در گالری محسن، حضور در نمایشگاه نقاشی «تلویزیون» و «ماهی و مرجان»، ساخت ویدئوآرت «باد و مرگ» و «۵۷ درصد» از سوابق هنری نورایی است.

از سال ۱۳۸۳، نقد‌ها و یادداشت‌هایی از نورایی در خبرگزاری‌های و مطبوعات منتشر شده و سردبیری هنرآنلاین را نیز در کارنامه خود دارد. سردبیری کتاب‌های آثار چهارمین و پنجمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، سومین دوسالانه مجسمه‌های فضای شهری، دومین دوسالانه دیوارنگاری، نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی کیش و مدیریت ستاد خبری چهارمین و پنجمین جشنواره تجسمی فجر از فعالیت‌های نورایی است.