برگزاری کارگاه پارچه‌نویسی عاشورایی «کاتبان سوگ» در عمارت اتحادیه تهران

برگزاری کارگاه پارچه‌نویسی عاشورایی «کاتبان سوگ» در عمارت اتحادیه تهرانبرگزاری کارگاه پارچه‌نویسی عاشورایی «کاتبان سوگ» در عمارت اتحادیه تهران
  • شروع:سه شنبه 04 مرداد 1401
  • پایان:جمعه 07 مرداد 1401

در آستانه فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، کارگاه پارچه‌نویسی عاشورایی «کاتبان سوگ» برگزار می‌شود.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایسنا؛ در آستانه فرا رسیدن ایام عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع)، معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران کارگاه پارچه‌نویسی عاشورایی «کاتبان سوگ» را برگزار می‌کند.

این کارگاه با هدف ترویج هنر خوشنویسی، احیای سنت‌های اصیل در عزاداری، اشاعه فرهنگ عاشورا از دریچه هنر و حمایت از هنرمندان خوشنویس از چهارم تا هفتم مرداد ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ در عمارت اتحادیه تهران برگزار می‌شود.

در کارگاه «کاتبان سوگ» ۷۲ هنرمند خوشنویس به عنوان نمادی از ۷۲ شهید کربلا گرد هم می‌آیند و احادیث، اشعار و مضامین عاشورایی را بر روی ۳۰ هزار متر پارچه سیاه به رشته تحریر در می‌آورند. در پایان این پارچه‌های منقش به مفاهیم عاشورایی به تکایا و هیئت‌های عزاداری اهدا می‌شود.

عمارت اتحادیه تهران در میدان امام خمینی(ره)، خیابان لاله‌زار، انتهای بن‌بست اتحادیه، پلاک ۱۲ واقع شده است.