ورکشاپ هنری نگارش فرازهای منتخب زیارت ناحیه مقدسه با حضور بیش از۴۰ نفراز هنرمندان در رشته‌های خوشنویسی و نقاشی‌خط

ورکشاپ هنری نگارش فرازهای منتخب زیارت ناحیه مقدسه با حضور بیش از۴۰ نفراز هنرمندان در رشته‌های خوشنویسی و نقاشی‌خطورکشاپ هنری نگارش فرازهای منتخب زیارت ناحیه مقدسه با حضور بیش از۴۰ نفراز هنرمندان در رشته‌های خوشنویسی و نقاشی‌خط
  • شروع:چهارشنبه 02 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 02 شهریور 1401

 ورکشاپ هنری نگارش فرازهای منتخب زیارت ناحیه مقدسه با هدف گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی با حضور بیش از۴۰ نفراز هنرمندان در زمینه خوشنویسی و نقاشی خط به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۹ برگزار می‌شود.

مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۹، ورکشاپ فرازهایی از زیارت ناحیه مقدسه به مناسبت ماه محرم و ترویج فرهنگ عاشورایی در بین شهروندان و توسعه فرهنگ دعا، نیایش و ارتباط با خدا با بهره گیری از متون ارزشمند دینی همچون زیارت ناحیه مقدسه با حضورهنرمندان خوشنویسی برگزار می‌شود. 

آثار این هنرمندان پس از خوشنویسی و نقاشی‌خط بصورت دوره‌ای در نگارخانه‌ها و گالری‌های منتخب در قالب نمایشگاه در معرض دید هنرمندان و علاقه مندان قرار خواهد گرفت. 

آثار ارائه شده در ورک شاپ سوگنامه بهمراه سایرآثاری که به دبیرخانه ارسال شده است داوری گردیده و به پنج نفر از هنرمندان که بهترین آثار را ارائه کرده باشند جوایز نقدی بهمراه لوح تقدیر تقدیم خواهد شد. 

این زیارت از آن جهت انتخاب شده است که حضرت مهدی(عج)، زیارت ناحیه مقدسه را برای جد بزرگوارشان حضرت سیدالشهداء به عنوان زیارت نامه‌ای بی‌نظیر توقیع و صادر فرموده‌اند که سراسر از جزئیات واقعه کربلا و مصائب آن حضرت نقل شده است. 

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در این رخداد هنری روز چهارشنبه ۲ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا۱۹ در خانه فرهنگ ایرانسرا واقع در ضلع شرقی میدان آزادی، داخل زیر گذر عابر پیاده، ابتدای خیابان آزادی مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۰۳۹۸۷۳ تماس بگیرند.