برگزاری کارگاه نقاشی‌خط «چله نشینان اربعین» در فرهنگسرای اندیشه

برگزاری کارگاه نقاشی‌خط «چله نشینان اربعین» در فرهنگسرای اندیشهبرگزاری کارگاه نقاشی‌خط «چله نشینان اربعین» در فرهنگسرای اندیشه
  • شروع:چهارشنبه 23 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 23 شهریور 1401

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از فارس، ناصر امین‌زاده، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ و رئیس فرهنگسرای اندیشه از برگزاری کارگاه نقاشی‌خط «چله نشینان اربعین» خبر داد و گفت: تبیین آموزه‌های دینی از طریق برپایی رویدادهای هنری و بهره‌گیری از زبان قدرتمند هنر برای معرفی مهم‌ترین موضوعات دینی و اسلامی، یکی از فعالیت‌های اثرگذار در این زمینه است که در موضوع اربعین نیز باید مورد توجه قرار گیرد. تولید آثار هنری فاخر می‌تواند تبیین‌کننده بخشی از فلسفه راهپیمایی اربعین باشد. فرهنگسرای اندیشه به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری فعال، کارگاه نقاشی‌خط «چله‌نشینان» را در آستانه اربعین حسینی برگزار می‌کند تا تجلی‌بخش سوگواری اربعین شهادت امام حسین(ع) در قالبی نو و جدید باشد. 

وی اضافه کرد: در این کارگاه هنری، جمعی از هنرمندان دلداده و عاشق ابا عبدالله الحسین علیه السلام گردهم آمده و به خلق آثار هنری مرتبط در رشته «نقاشی‌خط» می‌پردازند. بیش از ۳۵ هنرمند در این کارگاه حضور دارند که از آن جمله می‌توان به آقایان محمد امیری، مجید پازوکی، امیر طاسباز، سعید مرتضوی و رضا ولدخانی و خانم‌ها زهرا احدی، نفیسه الیکاهی، نوشین چیت‌ساز، الهه حسینی، زهرا حسینی، معصومه حیدرپور، بهناز دانش و ... اشاره کرد. 
مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ بیان داشت: این ویژه برنامه به همت نگارخانه اندیشه تدارک دیده شده و قرار است آثار خلق شده در آن در راهپیمایی مردمی «جاماندگان اربعین» که روز شنبه ۲۶ شهریورماه از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود‌ به نمایش در آید. 
امین‌زاده ضمن دعوت از همه هنرمندان برای شرکت در این کارگاه گفت:‌ این ویژه برنامه روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در فضای باز بوستان اندیشه (مجاور فرهنگسرا) برگزار می‌شود. بدین وسیله از عموم هنرمندان و اهالی ذوق و هنر دعوت می‌شود تا ضمن حضور در این کارگاه نقاشی خط دلدادگان اربعینی، به خلق آثار هنری بپردازند.