فراخوان طراحی پوستر «دوازدهم مارس» با موضوع اقدامات آل سعود علیه بشریت

فراخوان طراحی پوستر «دوازدهم مارس» با موضوع اقدامات آل سعود علیه بشریتفراخوان طراحی پوستر «دوازدهم مارس» با موضوع اقدامات آل سعود علیه بشریت
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

اتفاقات اخیر جهان اسالم، چه کشتار مردم مظلوم افغانستان، چه در پیشاور پاکستان و یا استمرار جنگ علیه مردم یمن و این بار اعدام مسلمانان و شــــیعیان مظلوم عربستان، جنایاتی است که دشمنان قسم خورده ی ما در سایه ی تفرقه، اختلاف، بی تفاوتی و عافیت طلبی امت اسالمی مرتکب شده اند. اگر دولتهای به ظاهر اسلامی، در حمایت از امت اسلام تعلل دارند، این وظیفه هرگز از دوش ما برداشته نمی شود . زمان بی تفاوتی و ســــکوت نیست و تکلیف ما را ً امروز، خون همیشه تازه ی حاج قاسم ها در حمایت از کیان امت بزرگ اسلامی معلوم میکند. ما، هنر را برای مبارزه آموخته ایم و هیچگاه این سلاح را بر زمین نخواهیم گذاشت. همانگونه که قرآن آینده زمین را از آن مســــتضعفین واقعی جهان میداند، ما نیز حمایت از مستضعفین امت اسلام را تکلیف قطعی میدانیم تا طلوع خورشید عظمای ولایت ان شاءالله

محورهای فراخوان:
یکم: هفتمین سالگرد تجاوز آل سعود به یمن مقاوم و مظلوم.
دوم: اعدام گسترده 81 نفر از مخالفین، توسط آل سعود بدون دادگاه شفاف.
سوم: عادی سازی گام به گام روابط دولتهای به ظاهر اسلامی با رژیم صهیونیستی ) امارات، بحرین، ترکیه و...
( چهارم: شهادت مظلومانه شــــیعیان در افغانستان و پاکستان توسط جریان های تکفیری.
پنجم: یمن، اسطوره صبر و استقامت.
ششم: یک بام و دو هوایی روشنفکران، غربزدگان و مدعیان حقوق بشر و سکوت در مقابل این جنایات.
هفتم: زندگی شیعیان قطیف و احساء و غربت آنان در میان وهابیت.
هشتم: خوش خدمتی آل ســــعود برای صهیونیزم و حمایت صهیونیزم از آل سعود.
نهم: خون بیگناهان، استغاثه ای ســــرخ برای ظهور منجی مستضعفین عالم.

ملاحظات محتوایی:
این فراخوان عمومی اســــت و به منزلــــه دعوت از تمامی هنرمندان آزاده، برای دفاع از مظلومیت مضاعف مردم یمن، شیعیان عربستان و... است .
این فراخوان رقابتی نبوده و آثار پس از یک انتخاب اولیه به لحاظ دارا بودن استانداردهای ابتدایی، به صورت گسترده نشر مجازی و حقیقی خواهد شد.
مخاطب آثار میتواند دوستان، دشمنان یا آحاد بی اطالع و بی تفاوت بشریت باشند. و هنرمند در انتخاب مخاطب خود آزاد است. با عنایت به جهانی بودن موضوع، اســــتفاده از نمادهای مناسب و قابل فهم برای ملل مختلف، مطلوب می باشد.
هنرمندان و فعالان رسانه می توانند بر اساس رسالت انسانی و دینی خود نسبت به نشر حداکثری آثار اقدام نمایند.
به هنرمندان عزیز توصیه میشــــود با توجه به تولیدات گسترده این ســــالها در موضوعات مشــــابه، اولا به نقاط و ویژگی های معاصر این فراخــــوان دقت نموده، ثانیا با مطالعه آثار تولید شده، از ایده های تکراری بپرهیزند.

ملاحظات فنی:
درج نشان فراخوان و نشــــان نهضت مردمی پوستر انقلاب در پوستر انجام شود.
نشــــان ها در کانالهای رسمی نهضت، به ضمیمه ی فراخوان در اختیار هنرمندان قرار می گیرد. آثار می توانند به اقتضای مخاطب، چند زبانه باشــــند. لذا هنرمندان عزیز، در صحت ترجمه اســــلوگان دقت و مشاوره لازم را به عمل آورند.
آثار باید در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر و رزولوشن ۳۰۰ و فرمت jpg و حداکثر حجم ۱۰ مگابایت با تنظیم quality  از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09025136652 ارسال گردد.

تقویم:
دبیرخانه نهضت مردمی پوســــتر انقلاب، از تاریخ اعلان فراخوان تا عید سعید فطر ( ۱۴ اردیبهشت / ۲ شوال / may4 ) آماده دریافت و نشر آثار می باشــــد. و با عنایت به غیر رقابتی بودن و ضرورت سرعت عمل، آثار منتخب در طول این مدت به مرور نشر داده میشود. جهت برگزاری نمایشــــگاه یکپارچه یا چاپ کتاب متعاقبا تصمیم گیری خواهد شد.

همکاران:
هیئت انتخاب: مســــعود نجابتی، محمد حســــین نیرومند، محمدرضا دوست محمدی
دبیر فراخوان: سید محمد رضا میری
ارتباط گیری با هنرمندان بین الملل: علی حیاتی
دبیر بخش نشر و اکرانها: جواد قاسمپور

فایل پی دی اف