فراخوان بخش مسابقه و نمایشگاه خیابانی اولین جشنواره تمشک

فراخوان بخش مسابقه و نمایشگاه خیابانی اولین جشنواره تمشکفراخوان بخش مسابقه و نمایشگاه خیابانی اولین جشنواره تمشک
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

مسابقه و نمایشگاه خیابانی اولین جشنواره تمشک بندرکیاشهر تا تاریخ 20 خرداد 1401 آثار می پذیرد. موضوع جشنواره تمشک بوده و در رشته‌های نقاشی، تصویرسازی، بسته بندی  و پوستر برگزار می‌شود. از جمله اهداف جشنواره، برندینگ محصولات بومی، ارتباط میان رشته ای كارآفرینی ، ایده پردازی در شاخه های هنر ، بازار ، صنعت و دانشگاه ، كمك به استارتاپ های بومی ، رشد كسب و كارهای  نو پا، معرفی محصول بومی تمشك از دید هنرمندان استعدادیابی هنرمندان، تشویق و ایجاد انگیزه در نسل نو، ایجاد پل ارتباطی میان نسل نو و اساتید هنر می باشد.

سمیرا صفاری مدرس دانشگاه و گرافیست، هنگامه گسکری مدرس دانشگاه و نقاش، پیمان بانی شرکا مدرس دانشگاه و مدیر هنری، دکتر رضا ابیاک مدرس و مشاور بازاریابی دانشگاه تهران، و جواد حکمت نیا مدرس دانشگاه و تصویرگر در تیم هیئت داوران این رویداد حضور دارند. از جمله شاخص های داوری، زیبایی، خلاقیت و نوآوری، مفهوم رسانی، نیز اصالت اثر، بیان بصری متفاوت از موضوع و ارائه سبک شخصی هنرمندانه می باشد. مسابقه و نمایشگاه خیابانی حاضر به همت گروه هنری رسم و شهرداری بندرکیاشهر و با حمایت شورای شهر بندرکیاشهر و گروه متخصصین وسام صورت می پذیرد.

بنابراین گزارش، شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان آزاد است، و ارسال آثار به دبیرخانه به معنای پذیرش ضوابط و رأی هیئت داوران است. ثبت‌نام و تقاضای شرکت و ارسال تصویر آثار، فقط از طریق واتس آپ گروه هنری رسم به تلفن 09308713331 امکان‌پذیر است. مسئولیت اصالت آثار برعهده‌ی هنرمند است و هنرمندان در اجرای تکنیک و شیوه‌ی خلق آثار، آزاد هستند.   در رشته‌های نقاشی ، تصویرسازی و پوستر ابعاد آثار در قطع 50 در 70 cm با رزولوشن 200 DPI بوده و در بخش بسته بندی گسترده و سه بعدی طرح لازم است در پوستر 50 در 70 cm با رزولوشن 200 DPI اورده شود. در بخش بسته بندی، آثار راهیافته به نمایشگاه، لازم است به صورت ماکت تحویل داده شوند.

در این فراخوان آمده است؛ برگزار کننده جشنواره، حق استفاده از تمامی آثار ارسالی به جشنواره را در رسانه‌ها، انتشارات، تبلیغات و نمایش در داخل و خارج از کشور با ذکر نام هنرمند خواهد داشت.دبیرخانه‌ی بخش مسابقه و نمایشگاه خیابانی اولین جشنواره تمشک اعلام کرده است: جشنواره مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب (شکستن قاب، شکستن شیشه، آسیب به اصل اثر و ...) به آثاری را که از طریق پست، پیک و... ارسال می‌شوند، نخواهد داشت و تصمیم‌گیری درباره‌ی مسائل پیش‌بینی‌نشده، بر عهده‌ی دبیرکل جشنواره است.

بر اساس این خبر، از میان طرح‌های ارسالی، از هر بخش ده اثر به عنوان اثار راهیافته به نمایشگاه خیابانی انتخاب شده و در نهایت از هر بخش یک اثر به عنوان برندگان فراخوان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. همچنین از سوی ستاد برگزاری اولین جشنواره تمشک در بندرکیاشهر به راهیافتگان نمایشگاه این فراخوان، گواهی شرکت در نمایشگاه، و به طراح اثر برگزیده در هر بخش، علاوه بر تندیس جشنواره، لوح تقدیر، گواهی شرکت و 10000000 ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد. آثار راهیافته به نمایشگاه خیابانی، همزمان با برگزاری جشنواره تمشک، واقع در ساحل پل چوبی بندرکیاشهر به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین نمایشگاه مجازی آثار راهیافته در زمان جشنواره، به طور همزمان و به طور مجازی، در سه پلتفرم گروه هنری رسم شامل وبسایت، اینستاگرام و آپارات قابل مشاهده خواهد بود. مهلت ارسال آثار 20 تیر 1401 می باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب آگاهی و اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام این مجموعه با نشانی  https://www.instagram.com/rasmgroup/ مراجعه نموه و جهت ثبت نام و ارسال اثار به واتس اپ، با شماره تلفن 09308713331 تماس بگیرند.