فراخوان ملی نخستین جشنواره پوستر و کارتون «روزگار مترسک»

فراخوان ملی نخستین جشنواره پوستر و کارتون «روزگار مترسک»فراخوان ملی نخستین جشنواره پوستر و کارتون «روزگار مترسک»
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

  • :
  • 00

این جشنواره با رویکرد مقابله با پروژه تطهیرسازی روزگار سیاه رژیم پهلوی برگزار می‌شود. رویکرد این جشنواره یادآوری روزگار سرتاسر خیانت، وادادگی و ظلم خاندان پهلوی درحق مردم وکشور، طبق مستندات تاریخی است.

 به همین منظور این جشنواره در راستای آگاهی بخشی نسل جوان و تبیین حقایق آن روزگار برگزار می‌شود.

حاکمیت ملی و تمامیت ارضی؛ عقد قراردادهای ننگین و از دست دادن بخشی از اراضی کشور مانند جدایی بحرین، ارتفاعات آرارات، واگذاری و کاهش حقابه هیرمند و… یکی از رویکردهای این رویداد هنری است.

 تحقیر ملی؛ وادادگی سیاسی و دخالت قدرت‌های خارجی در امور کشور مانندتعیین شاه، وزیر، وکیل، کاپیتولاسیون، برگزاری کنفرانس تهران ( نشست بدون اجازه و هماهنگی سران متفقین در تهران) و… نیز از دیگر محورهای این جشنواره است.

 فراخوان این جشنواره روی سایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس به نشانی www.artfars.ir  و صفحه مجازی به نشانی اینستاگرام منتشر شده و در دسترس عموم است.

همچنین، امیرحسین عبادیان دهکردی کارشناس مسوول هنرهای تجسمی حوزه هنری فارس نیز درباره این جشنواره گفت: مخالفان نظام و رسانه‌های بیگانه با پروژه تطهیرسازی پهلوی  مدام در تلاش برای تحریف و فراموشی حافظه تاریخی ملت به نفع خود هستند، به همین منظور این جشنواره در راستای آگاهی بخشی نسل جوان و تبیین حقایق آن روزگار برگزار می‌شود.

توجه به موضوعات و رویکردهای جشنواره در تولید آثار هنری حائز اهمیت است و شرکت برای تمامی هنرمندان حرفه‌ای و هنرجویان و علاقه مندان (در رشته های پوستر و کارتون) فراهم و آزاد است. آثار باید تولید سال جاری بوده و یا درجشنواره‌های دیگر برگزیده و یا اکران نشده باشد و هنرمندان می بایست در فایل word مشخصات کامل (نام نام خانوادگی، آدرس پستی، شماره تماس، عکس غیر پرسنلی) را به همراه اثر  ارسال کنند.

علاقه مندان باید آثار خویش را تا ۱۵ اردیبهشت ماه از طریق پست الکترونیکی farsfestival.1400@gmail.com ارسال و فایل آثار ارسالی را به شکل (نام و نام خانوادگی، شهر و همچنین تعداد ارسال اثر ) ارسال کنند.

آثارپوستر ارسالی باید با وضوح تصویر dpi300  و با  ابعاد ۵۰ در۷۰ سانتی متر وآثارکارتون باید با وضوح تصویر dpi300  و با ابعاد ۲۰۰۰ پیکسل و فرمت jpg  و با کیفیت مناسب چاپ و به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد.

در هر دو بخش هنرمند می‌تواند حداکثر ۵ اثر یا یک سری ۵ تایی اثر ارسال کند. مالکیت مادی و معنوی آثار باید متعلق به هنرمند باشد و ارسال کننده اثر پاسخگوی حقوقی شکایت های احتمالی بوده و دبیرخانه جشنواره در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت.

شرکت کننده با ارسال اثر می‌پذیرد که: دبیرخانه جشنواره، حق استفاده تبلیغاتی، نمایشگاهی و انتشار آثار در فضای مجازی و مطبوعات را با ذکر نام هنرمند خواهد داشت.

به شرکت کنندگانی که آثارشان منتخب نمایشگاه باشد گواهی شرکت در نمایشگاه اعطاء خواهد شد و در صورت بهبود شرایط کرونا مراسم اختتامیه به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 در هر بخش نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰و ۶۰ و ۴۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد و در هر بخش به ۵ نفر لوح تقدیر و جایزه ۱۰میلیون ریالی تقدیم خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای دریافت فراخوان و اطلاعات بیشتربه سایت  www.artfars.ir  یا اینستاگرام  مراجعه کنند.