رونمایی از سردیس سلیمانی اثر حسین عصمتی و مینا صدری

رونمایی از سردیس سلیمانی اثر حسین عصمتی و مینا صدری

حسین عصمتی خالق سردیس و تابلوی نگارگری درباره کار خود چنین توضیح داد: این سردیس را سال گذشته به اتفاق همسرم ساختیم. این کار یک اثر کاملاً دلی است که هیچگونه سفارشی در شکل‌گیری آن نقش نداشته است. این کار در حقیقت نوعی ادای دین ما به شهید سلیمانی بود، البته می‌دانم با چنین کارهایی نمی‌توان گوشه‌ای از ایثار شهید را جبران کرد، ولی ما آنچه در توان داشتیم برای خلق این دو اثر انجام دادیم.

این هنرمند ادامه داد: ارتفاع این سردیس با پایه سنگی که روی آن قرار گرفته ۸۵ سانتی متر است. هنوز برای اینکه سردیس قرار است کجا نصب شود تصمیمی گرفته نشده است زیرا همانگونه که گفتم این کار کاملا دلی ساخته شد، ولی در صورت مهیا شدن شرایط تلاش می‌کنیم این اثر در موقعیت مناسبی قرار گرفته تا در معرض دید مردم قرار گیرد. درباره تابلو نقاشی هم باید بگویم این کار ترکیبی از نگارگری و نقاشی است که شیوه شخصی خودم است.

وی تاکید کرد: سردار سلیمانی در سخنانی بیان کرده بودند فردی که می‌خواهد شهید شود باید قبل از شهید شدن، شهید شود. بر اساس این گفته سردار تصویر احرام بستن خودشان را دست خودشان نشان دادم البته تمام تلاش خود را انجام دادم تصویری که خلق می‌کنم برای تماشاگر نکته‌ای برای بیان کردن داشته باشد.