نگاهی به آبرنگ های کارکامو از برزیل

نگاهی به آبرنگ های کارکامو از برزیل

شاید بتوان گونزالو کارکامو متولد ۱۹۵۴ ازشیلی را یکی از چهره های شاخص هنر نقاشی با آبرنگ مطرح کرد، او با ظرافت بسیار علاوه بر طراحی و اجرا از محیط اطراف خود به کار در زمینه تصویرسازی هم مشغول است.

گونزالو کارکامو تصویرگر، کاریکاتوریست و هنرمند با تجربه طولانی در تکنیک آبرنگ است. او چندین نمایشگاه نقاشی در برزیل، اسپانیا و زادگاهش شیلی برگزار کرده است.

او برای مدت طولانی به عنوان یک کاریکاتوریست کار کرد، حتی در فیلم های کوتاه کوچک برای استودیوهای والت دیزنی در HGN شرکت کرد.

در سال 1986 اولین کاریکاتورهای خود را در هفته نامه Pasquim منتشر کرد و سفری طولانی را با انتشار در روزنامه ها و مجلات مهم در برزیل و خارج از کشور آغاز کرد و با آبرنگ های خود شهرت یافت. 

او همچنین به عنوان تصویرگر کتاب برای چندین ناشر در برزیل خدمت می کند. نویسندگان ادبیات ملی و بین‌المللی، مانند گابریل گارسیا مارکز، ماچادو د آسیس، اکا د کی‌روش، قبلاً انتشاراتی داشته‌اند که توسط کارکامو به تصویر کشیده شده است.

در سال۲۰۰۰ اولین کتاب خود را به عنوان نویسنده منتشر کرد: "مدل زنده، طبیعت بی جان"، اثر پائولوس. داستانی تاثیر گذار که فقط با طراحی روایت می شود.

او در حال حاضر یکی از همکاران Folha de S. Paulo و مجله Época است و در آتلیه خود واقع در Vila Madalena در سائوپائولو کار می کند.