حراج تابلوی الو امیلی اثر جوآن میچل در حراج ساتبیز نیویورک

حراج تابلوی الو امیلی اثر جوآن میچل در حراج ساتبیز نیویورکحراج تابلوی الو امیلی اثر جوآن میچل در حراج ساتبیز نیویورک
  • شروع:جمعه 20 اسفند 1400
  • پایان:شنبه 21 اسفند 1400

الو امیلی "Allo, Amelie" که در سال 1973 و در جریان نقل مکان جوآن میچل Joan Mitchell در پاریس اجرا شد، نمونه بارز اعتماد به نفس خلاقانه و مهارنشدنی این هنرمنددر دوران اوج حرفه اش است. رنگ‌های زرد آفتابگردان، آبی آسمانی و صورتی ملایم گل رز در قسمت‌های راست این اثر که شبیه طلوع یا غروب خورشید بر فراز رودخانه سن است، این اثر را متمایز می سازد.

رنگ سفید لایه‌ای که نیمی دیگر از نقاشی را پر می‌کند بسیار عالی ارائه شده است و نمونه‌ای از تسلط میچل در ایجاد تعادل در ترکیب‌بندی‌ برای ایجاد حس آرامش است که تجربه زندگی او را در حومه فرانسه منعکس می‌کند.

همانطور که خود این هنرمند بیان می کند، "من برای رسیدن به یک چیز خاص، شاید برای گرفتن یک احساس تصمیم نمی گیرم. اسمش را بگذارید نقاشی لایه، نقاشی ژست، نقاشی سه پایه یا هر چیزی که می خواهید. من رنگ روغن را روی بوم نقاشی می کنم - بدون سه پایه. ... من سعی می کنم کلیشه ها،و حاشیه های اضافی را حذف کنم. سعی می کنم دقیقش کنم نقاشی من تمثیل یا داستان نیست. بیشتر یک شعر است.»

«Allo, Amélie» اثر میچل بخشی از منتخب رایان مورفی برای حراجی ساتبیز sothebys در این فصل در نیویورک انتخاب شده است که فردا ساعت 10 صبح برگزار می‌شود.

مجله هنرهای تجسمی